Svet

Debb Holland sa zapísal do histórie ako Bidenova voľba viesť interiérové ​​oddelenie

Člen Lagunaovho Puebla, Hollande, ak sa potvrdí, sa stane prvým indiánskym tajomníkom kabinetu. Demokrati z Nového Mexika mali veľmi radi mladých, rôznorodých progresívnych aktivistov, ktorí aktívne presviedčali tím Biden aj vedenie Snemovne demokratov – tých, ktorí po novembrových voľbách držali štíhlu väčšinu – a úzke vzťahy s demokratickým zriadením, aby ho volili známymi menami.

Hollande bol v novembri znovu zvolený do druhého funkčného obdobia, čo predstavuje 1. okrsok v Novom Mexiku. Aj keď sa v „Jednotke“ nikdy nedostal na titulné stránky novín ako členovia svojich spojencov, Hollandove ostré argumenty pre politiku v oblasti klimatickej spravodlivosti a práva pôvodných obyvateľov z neho urobili šampióna Novej ľavice.

Slovo, ktoré si vybral – napriek povestiam, ktoré sa minulý týždeň šírili a javili sa aktívne, začalo oslavy v kruhu odhodlaných progresívnych ľudí, ktorí zostali v úzkom kontakte s Bidenovou skupinou napriek varovaniu niektorých ideologických spojencov proti nej.

„V Deb vidíme svoje mamy, naše tety a seba – teraz máme ako ľudia vodcu najväčšiu dôveru,“ uviedol Julian Brave Noygate, viceprezident pre politiku spoločnosti Data for Progress, jedného z najlepších holandských právnikov. . „Po štyroch rokoch vedenia fosílnych palív a aktivistov, ktorí otvárajú rodné krajiny a svätyne pre podnikanie, bude ďalšou ministerkou vnútra žena Laguna Pueblo, ktorá v roku 2016 odišla do Standing Rock a varila pre ľudí.“

Predtým, ako sa v roku 2018 uchádzala o kongres, sa slobodná matka Hollande pripojila k protestom proti projektu Dakota Access Pipeline Project, ktorý uvádzal zoznam 1200 míľ zo Severnej Dakoty do Illinois. Ropovod bol vedený pod vodnou nádržou v blízkosti rezervácie Standing Rock Sioux, čo viedlo k právnym výzvam a nakoniec k masovým protestom a táboru, ktorý združoval kmeňových a environmentálnych aktivistov po celej krajine.

Podľa účtu Holland z roku 2019 High Plain Reader, Prišiel do táborov z Nového Mexika a varil pre ľudí okolo neho zelené chilli a tortilly.

„Mal som pocit, že skutočne zasiahneme ekologické hnutie, ktoré bolo hlboké a zmysluplné,“ uviedol Hollande v publikácii. „Bolo veľmi prekvapujúce, že sa zišlo toľko kmeňov, pretože kmene z celého sveta sa postavili k ochrancom vody. Je pozoruhodné, že mnohí z nás sa zišli, aby chránili svoje prírodné zdroje.“

READ  Kto je Richard Sharpe a prečo odchádza z BBC? | Richard Sharp

Prezident národa Navajo Jonathan Ness oslávil voľby a ocenil prichádzajúcu vládu za splnenie sľubu.

„Je to skutočne historický a bezprecedentný deň pre všetky domorodé národy, pretože kongresmanka Deb Holland bola zvolená za vedúcu jedného z najväčších federálnych orgánov, ktoré dohliadajú na (Úrad pre indické záležitosti) a (Indický úrad pre vzdelávanie) na najvyššiu úroveň, federálnu vládu,“ uviedla. „Blahoželám jej a ďakujem jej za vyhlásenie pre tím Biden-Harris a za dodržanie slova pri menovaní pôvodných obyvateľov Ameriky na vysoké miesta v kabinete.“

Senátor z Massachusetts počas demokratických primárok v roku 2020. Hollande podporil Elizabeth Warrenovú a keď výbor pre zmenu v Bidene rokoval o výbere kabinetu, Warren priamo podporil Bidena na podporu Kongresu, podľa zdroja známeho z jeho motivácie pre Hollandove vymenovanie.

Warren vo štvrtok ocenil správu o Bidenovom rozhodnutí.

„Woo-hoo! Depp je skvelá voľba. Bude teroristickým tajomníkom vnútra. Ochrana verejných pozemkov a prírodných zdrojov, boj proti zmene podnebia a vytváranie histórie,“ tweetoval Warren.

Alexandria Ocazio-Cortez, zástupkyňa v New Yorku, tiež ocenila túto voľbu a označila ju za vodný okamih pre čoraz rozmanitejšie progresívne hnutie.

„Je to veľká vec. Historické vymenovanie. Vizionárka, domorodá žena zodpovedná za spolkové krajiny. Nepochybne progresívna, zelená nová šampiónka zmluvy. Veľmi skúsená,“ tweetoval Ocasio-Cortes. „EpRepDebHaaland sestra, urobíš takú skvelú prácu. Som na teba a na toto hnutie hrdá.“

Bol to ťažký slogan pre jeho priaznivcov, pretože jeho otec, ktorý bol ocenený Striebornou medailou pre športovcov vo Vietname, objasnil Bidenovu cestu, ako zraziť Hollanda, ktorý slúžil v námornej pechote a jeho matku v námorníctve. Keď sa Snemovňa demokratickej väčšiny zmenšovala, mnohí ľavičiari verili, že skôr ako sa Biden bude môcť pohybovať, potrebujú požehnanie predsedníčky Snemovne Nancy Pelosiovej.

READ  Enter the Dragon: Lunárny Nový rok prináša pozitíva

Prišlo to v stredu.

„Kongresmanka Hollande pozná túto oblasť a ak by bola zvolená za prezidentku za tajomníčku vnútra, urobila by lepšiu voľbu,“ uvádza sa vo vyhlásení kalifornského demokrata. Vodca domácej väčšiny Steny Hoyer, demokrat z Marylandu, sa k nemu pripojil pri podpore Hollanda.

Počas krátkeho Hollandeho pôsobenia v Kongrese získal podporu členov oboch strán, vrátane zástupcu Aljašky z GOP Dana Younga, ktorý ocenil jeho prácu ako podpredsedu Snemovného výboru pre prírodné zdroje a označil ho za „budovateľa konsenzu“. „

Hollande tiež pôsobil ako predseda podvýboru pre národné parky, lesy a verejné pozemky. V novembri o ňom 50 ideových strán – ideologicky – podpísalo list o kabinetnej práci.

Hnutie Sunrise, popredná skupina klimatických aktivistov, odstavila na vedľajšiu koľaj iného popredného uchádzača o prácu, vrátane demokrata Sen. Tom Udall odišiel do dôchodku a jeho otec kedysi riadil oddelenie.

Vďaka demokratom, partnerstvu NDN a údajom na zlepšenie Sunrise Udall ocenil jeho prácu, ale tvrdil, že je čas na nové tváre.

„Tieto dva orgány by nemali mať pravdu v čele ministerstva vnútra, agentúry, ktorá spravuje verejné pozemky, prírodné zdroje a zodpovednosť za dôveru domorodého obyvateľstva pred domorodým Američanom,“ napísali skupiny. „Nie je. Čo to znamená demokrati alebo čo vy alebo váš otec stojíte vo svojej neúnavnej obhajobe silného domorodého zastúpenia na všetkých úrovniach vlády.“ “

Udal zablahoželal Hollandovi vo štvrtkovom vyhlásení s odvolaním sa na jeho „živé skúsenosti“ a podporu pri zmene politiky za posledné štyri roky.

„Odčiní škody spôsobené Trumpovou administratívou, obnoví zamestnancov a odborné znalosti oddelenia, opätovne potvrdí náš záväzok voči domorodým komunitám a podnikne odvážne kroky potrebné na zvládnutie rýchlych klimatických a prírodných katastrof,“ uviedol Udall.

Vo štvrtok oslavoval výber Varshini Prakash, výkonný riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Sunrise.

READ  Tigre a Etiópia sa dohodli na mierových rozhovoroch v Keni

„Ďakujem Joeovi Bidenovi za to, že požiadal o bezprecedentnú podporu za Debbom Hollandom,“ uviedol a dodal, že „neexistuje nikto lepší človek, ktorý by viedol ministerstvo vnútra.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close