Svet

Donald Trump: Som imúnny voči Covid-19

Trump údajne spĺňa podmienky bezpečnej izolácie.

Americký prezident Donald Trump sa dnes vyhlásil za rezistentný voči COVID-19. Po prekonaní nákazy sa Trump chystá vrátiť k volebnej kampani a bojovať za znovuzvolenie do prezidentského úradu. Jeho oponentom vo voľbách 3. novembra bude demokratický kandidát Joe Biden.

Informácie priniesla tlačová agentúra AFP.

“Vyzerá to, že som imúnny – neviem, možno na dlho a možno na krátko, možno to bude na celý život. Nikto to naozaj nevie, ale ja som imúnny,” uviedol Trump v rozhovore s Fox News deň po tom, čo jeho osobný lekár Sean Conley uviedol, že prezidentovi už nehrozí riziko prenosu nového koronavírusu na kohokoľvek iného.

Conley vo vyhlásení uviedol, že Trump splnil požiadavky Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) na bezpečnú izoláciu.

Podľa Conleyho testy počas Trumpovej choroby preukázali, že koncentrácia vírusu v jeho tele sa znižuje.

Trump sa v sobotu prvýkrát predstavil v Bielom dome od pozitívneho testu na vírus. Z balkóna oslovil niekoľko stoviek svojich priaznivcov.

Americký prezident plánuje budúci týždeň tri volebné zhromaždenia. Tento pondelok sa bude konať v americkom štáte Florida. Trump sa má zúčastniť zhromaždenia v Pensylvánii v utorok a stredu v Iowe.

READ  Zmätení a oslobodení študenti nigérijskej školy sa stretli s rodinou

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close