Hlavné správy

ECDC odporúča členským štátom, aby vzhľadom na súčasnú situáciu v Govt-19 uvalili na svojich občanov viac vstupných obmedzení.

Situácia COVID-19 v EÚ / schengenskom priestore sa navyše zhoršila, pričom najnovšie mapy, ktoré zverejnilo Európske centrum pre prevenciu a kontrolu kontroly chorôb (ECDC) 9. augusta, ukazujú integrovaný prístup ku kontrole a kontrole COVID-19 nezávislé hnutie.

Nové mapy, vo väčšine krajín EÚ / Schengenu, sa situácia zhoršila, s výnimkou niekoľkých, napríklad v Španielsku, ktoré prešlo z tmavočervenej do prevažne červenej farby, kvôli miernemu poklesu počtu prípadov v posledných dňoch.

Podľa nových máp je zelené iba Poľsko, Česko, Slovensko, Maďarsko a Rumunsko. Zelená je aj oblasť mäkkýšov Panónie, Chorvátska a Talianska.

Zatiaľ čo krajiny, ktoré boli zelené alebo čiastočne zelené, mapy z minulého týždňa, ktoré zmenili farby na mapách tohto týždňa, zahŕňajú:

  • Estónsko, teraz žlté
  • Bulharská oblasť Montana je teraz so zvyškom krajiny úplne červená
  • Polovica Slovinska je teraz žltá, rovnako ako druhá polovica
  • Severozápadné Chorvátsko, teraz žlté
  • Bolonská oblasť Talianska ponechala Molise ako jedinú zelenú časť krajiny
  • Všetky oblasti, ktoré boli v Nemecku predtým zelené, sú teraz žlté
  • Posledné stálezelené oblasti Nórska – vnútrozemie, Westfold a Telemark a Trondhela – teraz žlté

Vo Francúzsku sa centrum zmenilo zo žltej na červenú, čo znamená, že teraz, s výnimkou Midi-Pyrenees, Languedoc-Rossillon a Provence-Alps-Cte d’Azur, je zvyšok Francúzska červený.

Väčšina Švédska je teraz červená a územie Grécka sa úplne začervenalo, pričom situácia je v niektorých krajinách ako Írsko, Litva a Fínsko rovnaká.

Podľa všeobecného prístupu EÚ k cestovaniu musia všetky členské štáty pred odchodom testovať a izolovať Covit-19 z oblastí s vysokou mierou nákazy, najmä z „tmavočervených“ oblastí.

To platí aj pre zásadných cestovateľov, ktorí nemajú obrovský vplyv na ich funkciu alebo nepotrebujú cvičiť. Pracovníci v doprave by však mali byť v zásade oslobodení od požiadaviek na testovanie a izoláciu / samoizoláciu., “Radí Európska komisia.

READ  Viac ako polovica neočkovaných nemá protilátky proti Govt

Španielsko je jednou zo vzácnych krajín EÚ, ktoré sú v súčasnosti v lepšej situácii COVID-19 ako minulý týždeň, pričom väčšina z nich sa zmenila z tmavočervenej na červenú. Napriek tomu, že táto zmena farby znamená, že cestovanie do Španielska je stále nebezpečné, SCDC poznamenáva, že je bezpečnejšie ako minulý týždeň a predchádzajúci týždeň.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close