Technológie

Elon Musk odhaľuje, čo bude stáť štart rakety Hviezdna loď, ktorá by nás mala potenciálne dopraviť na Mars

Jedným z najambicióznejších plánov Elona Muska je nielen dostať ľudí na Mars, ale aj kolonizovať červenú planétu.. Nie je to tak dávno, čo odhalil svoju víziu tak, ako by mali vyzerať prvé obydlia ľudí na Marse. Vyvrátil tiež, že naša generácia bude schopná teraformovať planétu, hoci po nej túžil.

Čo nás bude stáť vypustenie rakety Starship?

Portál Space.com prišiel so zaujímavými novinkami, v ktorých berie na vedomie ďalšie vyhlásenia Elona Muska vo vzťahu k Kozmická loď hviezdnej lodečo by nás malo potenciálne dostať na Mars. Okrem iného by raketa mala byť schopná prepraviť až 100 cestujúcich.

Vráťme sa však k téme čo sú náklady na vypustenie vesmírnej lode. Podľa jeho slov bude jedno vypustenie tejto lode, ktoré ju vynesie na obežnú dráhu Zeme, stáť zhruba 900 000 dolárov. Druhým dychom však dodal, že nejde o konečné prevádzkové náklady. Hovoril iba o palive. Odhaduje, že každý štart by nakoniec mohol stáť asi 2 milióny dolárov.

„Systém Starship, ktorý pozostáva z opakovane použiteľnej kozmickej lode pre 100 cestujúcich namontovanej na vrchu obrovskej opakovane použiteľnej rakety známej ako Super Heavy, použije na štart zo Zeme a obežnej dráhy palivo iba za 900 000 dolárov,“ uviedol Elon Musk. , ktorý dodal: „Ak vezmete do úvahy prevádzkové náklady, môžu to byť z vrecka SpaceX zakaždým zhruba 2 milióny dolárov,“

Elon Musk pokračoval, že aj keď sa 2 milióny dolárov môžu zdať ako veľa peňazí na jeden štart, opak je pravdou. To je oveľa nižšia cena, ktorá dnes stojí za to vyslať na obežnú dráhu ďalšie malé rakety.

Mohlo by vás zaujímať

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close