Zábava

Euro 2016: Nemecký Baden absolvuje test kondície pred súbojom so Slovenskom

Nemecko rozhodne, či im obranca Jerome Boateng môže pomôcť k ďalšiemu čistému kontu na ceste za ich štvrtou kontinentálnou korunou pred ich nedeľňajším duelom osemfinále Euro 2016 proti Slovensku.

Boateng v piatok netrénoval s tímom, s individuálnym tréningom, ktorý zahŕňal bicyklovanie a jogging, keď sa snažil prekonať zranenie lýtkového svalu.

Hindustan Times – váš najrýchlejší zdroj najnovších správ! Čítajte teraz.

Stredný obranca utrpel zranenie počas posledného víťazstva v skupine nad Severným Írskom, čo prinútilo trénera Joachima Loweho počkať, či bude môcť nastúpiť pred nedeľňajším zápasom v Lille.

Boateng bol kľúčový pre nemeckú obranu, ktorá v tomto zápase ešte neskórovala. S Matsom Hummelsom, ktorý vyhral svetový pohár, obnovil svoje partnerstvo v centrálnej obrane, obaja hráči sa len nedávno vrátili po zranení.

Budú potrebovať všetku defenzívnu silu, ktorú môžu nabrať, ak nemajú zopakovať chyby, ktoré viedli k ich májovej priateľskej medzištátnej prehre so Slovákmi 3:1 na ihrisku podmočenom dažďom.

Nemecký stredopoliar Skotron Mustafi sa rozcvičuje počas tréningu na ich tréningovom ihrisku v Evian. (AFP)

V Lille bolo po silných dažďoch položené nové ihrisko a časté hranie ho neopraviteľne poškodilo. Nemecko, ktoré vyhralo turnaj v rokoch 1972, 1980 a 1996, je pripravené na zápas, povedal brankár Manuel Neuer.

Slováci Marek Hamšík a Wladimir Weiss budú mať prácu proti solídnej nemeckej zadnej línii, s krajnými obrancami Jonasom Hectorom a Joshuom Kimmichom vo výbornej forme.

Hamšík vŕtal v bránke a postavil ďalšiu, aby zabezpečil Rusku výhru 2:1.

Pri ich priateľskom víťazstve proti Nemcom minulý mesiac zaznamenal podobne ohromujúce úsilie na veľké vzdialenosti, ale je nepravdepodobné, že by mu majstri sveta ponúkli opäť toľko priestoru.

„Musíte si pozrieť video na Youtube s jeho gólmi,“ povedal Neuer o Hamšíkovi. „Je dôležité, aby ho naši držiaci stredopoliari včas zablokovali a nedostal šancu na strelu.“

READ  Dátumy majstrovstiev sveta IIHF a televízny kanál

Najväčšou úlohou Slovenska však bude nejako spomaliť rýchlu rozohrávku súpera, ktorá v dobrý deň dokáže naštrbiť akúkoľvek defenzívnu schému.

Napriek tomu, že Nemecko ešte nenašlo správnu kombináciu v útoku, malo za celý turnaj dvakrát toľko pokusov ako ich súper.

„V Nemecku stále nie je veľa radosti, ale ak porazíme Slovensko a potom budeme hrať proti veľkému súperovi, môžeme povedať, že sme na turnaji,“ povedal Neuer.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close