Zábava

Marian Kokner: Podnikateľ prepustený po objednaní vrážd, ktoré otriasli Slovenskom

popis obrázku,

Vraždy viedli k vlne protestov na Slovensku a pádu vlády

Podnikateľa, ktorý zosnoval dvojnásobnú vraždu, ktorá otriasla Slovenskom a zvrhla jeho premiéra, už druhýkrát uznali nevinným.

Kým Mariána Kočnera spod obžaloby oslobodili, jej spolupáchateľku Alenu Zsuzsovú odsúdili.

Vraždy investigatívneho novinára Jána Cusiaka a jeho snúbenice Martiny Kužnírovej sú v moderných slovenských dejinách bezprecedentné.

Guciak (27) bol údajne zapletený do údajnej vládnej korupcie, keď manželov zastrelili v ich dome.

Krátko po ich vražde vo Veľkej Mekke neďaleko hlavného mesta Bratislavy vo februári 2018 bol zverejnený jeho posledný príbeh.

Prítomnosť notoricky známeho gangu ‚Ndrangheta z Talianska na Slovensku a údajné obchodné prepojenia medzi členom mafie a dvoma vysokými vládnymi poradcami.

Bývalý vojak Miroslav Marček sa k útoku priznal a dostal sa do väzby. Ďalší dvaja boli obvinení zo šoférovania v roztržitom stave.

Marion Kogner bola prvýkrát uznaná za nevinnú v roku 2020 ako strojca za vražedným plánom, zatiaľ čo Zsuzsová bola zbavená obvinenia z toho, že bola spolupáchateľkou. Najvyšší súd SR neskôr rozsudky zrušil a nariadil obnovu konania.

zdroj obrazu, Vladimír Šimíček/AFP

popis obrázku,

Marion Kogner bola tiež oslobodená od plánovania vrážd v roku 2020 (obrázok v súbore)

Kočner aj Zsuzsová už sedeli vo väzení za iné trestné činy, do vraždy Jána Kuciaka a jeho komplica sa však nezapojili. Prokuratúra pre oboch žiadala 25-ročný trest odňatia slobody.

V rámci toho istého vyšetrovania boli obaja obvinení z prípravy vraždy prokurátorov Maroza Žilinku a Piotra Šufliarskeho.

Zoltán Andruško, muž obvinený zo sprostredkovateľskej činnosti, v procese povedal, že Zsuzsová mu povedala, že vraždu si objednal Kokner.

Príbuzní zavraždenej dvojice vyjadrili nedôveru Kočnerovmu druhému prepusteniu. Uviedli, že je dokázané, že Zsuzsová nemala motív na to, aby si vraždu objednala sama, a že pracovala priamo pre podnikateľa.

Slovensko momentálne zažíva ďalšie politické otrasy po tom, čo tento mesiac po prehre o nedôvere odstúpil z funkcie premiéra Eduard Heger.

Hoci bol Robert Fico po vraždách z roku 2018 nútený odstúpiť z funkcie premiéra, jeho strana Smar si opäť získala svoju popularitu a očakáva návrat na vrchol slovenskej politiky.

Ostro kritizoval sankcie na Ukrajine za jej vojnu proti Rusku a nedávno sa zameral na prezidentku Zuzanu Čaputovú s falošnými tvrdeniami, že bola americkou agentkou, čo podľa neho vyvolalo vyhrážky smrťou jej rodine.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close