Európska liga: MŠK Žilina sa nečakane prehrala s Novými svätými

včera 22:05
|

Futbalisti MŠK Žilina sa nedostali do 2. prípravného kola Európskej ligy UEFA 2020/2021. Vo štvrtkovom zápase 1. prípravného kola sa prehrá po predĺžení na pôde The New Saints vo Walese 1: 3.

Duel The New Saints – MŠK Žilina ONLINE môžete sledovať na ŠPORT.sk >>

Patrik Myslovič bol schopný reagovať na počiatočný presný zásah domáceho tímu gólom z pokutového kopu. V prvom rade však zbierali Leo Smith z futbalu a po 108 minútach po vylúčení Branislav Sluka za faul v pokutovom území fauloval ďalší náhradný hráč Adrian Ciešlewicz výsledok pokutovým gólom.

Európska liga – predbežné kolo:

The New Saints – MSK Žilina 3: 1 pp (1: 1, 0: 0)

Ciele: 56. Robles, 100. Smith, 108. Ciešlewicz (od 11 m) – 76. Myslovič (od 11 m).

Rozhodca: Lukjančukas (Lit.), ŽK: Brobbell, Astles, Harrington, Redmond, Smith – Minárik, Sluka, Gono, ČK: 108. Sluka (Žilina) po 2. ŽK

Zostavy a rotácie:

TNS: Harrison – Spender (48. Harrington), Astles, Hudson, Marriott – Brobbell (81. Smith), Redmond (104. Routledge), Holandsko, Mullan – Robles (87. Ciešlewicz), Edde

Žilina: Petráš – Vallo, Minárik, Kopas, Sluka – Bernát (90. + 3 Bičachčjan), Gono, Myslovič – Ďuriš (117. Kaprálik), Paur (85. Kurminowski), Iľko (101. Rusnák)

/ na 1 zápas, TNS postúpil do 2. prípravného kola /

Ani jeden tím na nič nečakal a od otváracích minút sa hra hrávala svižne a ofenzívne. Domáci tím sa presadil a brankár Petráš mal oveľa viac práce ako jeho náprotivok. Už v 4. minúte vynechal obrovskú šancu pre Marriott a štyri minúty za šepot pri príležitosti Redmonda. „Šošoni“ sa mohol ujať vedenia v 15. minúte, Ďuriš mal výbornú prihrávku za Paur, ale trafil len loptu na brankára. V 20. minúte bol domáci tím Brobbell, Petráš opäť na mieste. V ďalších fázach bola hra stále hore a dole, domáci tím bol viac na loptu a polovica hostí. Petráš opäť skóroval v 38. minúte, keď strelil Mullanovi prstami. Ďalšie šťastie dve minúty, Hudson udrel do baru. Po 44 minútach predviedol Petráš sériu nádherných kľučiek stredom poľa. V poslednej chvíli však zaváhal a nezvýšil náskok tímu Brobbell.

V druhom akte to skúsil domáci tím znovu nebezpečne, v 53. minúte Mullan vyrazil delo. Hráč domácich Robles mohol v 56. minúte vyrovnať po úniku sprava, ale jeho strela skončila na brvne. V 60. minúte zahrával tím Paur nepriamy kop v blízkosti pokutového územia. Žilina sa pokúsila vyrovnať, ale v 72. minúte Myslovič vynechal hlavu. Myslovičovi sa podaril streliť pokutový kop po tom, čo Redmond fauloval na Sluku. Encouraged Žilina ukázal v strede poľa veľkú túžbu po góle, ale jeho strela v 78. minúte skončila na tyčke brány. Na konci riadneho hracieho času obranca pracoval opatrne a musel ísť do predĺženia.

Po 99 minútach mohol Ebbe streliť gól z druhého gólu, ale obrancovia Žiliny sa na poslednú chvíľu otočili. Po ňom však TNS opäť skóroval, lopta padla po zámene s náhradníkom Smithom, ktorý pádom Petráša prekonal. Žilina sa posunula dopredu, ale v 108. minúte ju domácnosť definitívne zrazila na kolená. Sluka musel vo veku 16 rokov zabrzdiť a fauloval Mullana, videl aj druhú žltú a červenú kartu a Ciešlewicz sa bez problémov dostal do pokutového územia.

Hlas (zdroj: mskzilina.sk):

Jakub Paur, kapitán mesta Žilina: „Všetci sme boli pred zápasom odhodlaní. Vedeli sme o kvalitách súpera vo vzduchu po štandardných situáciách. Veľa sme sa stabilizovali, ale prišla jedna, po ktorej sme stratili. Museli sme ísť po bránke, ktorú sme dokázali zlepšením hra Bohužiaľ, z rohového hľadiska prišiel aj druhý gól domáceho tímu, ktorý nás porazil zo štandardov. Je škoda, že v prvom polčase som mohol streliť gól na svoju tutovku a všetko mohlo vyzerať inak. hanbiť sa. „