Skupina J – Výhry pre Portugalsko, Slovensko a Island v spravodajstve FBC

[Source: BBC]

Diogo Jota skóroval dvakrát po boku Bruna Fernandesa, keď Portugalsko porazilo Luxembursko a udržalo si 100 % kvalifikačný rekord na Euro 2024.

Bez suspendovaného Cristiana Ronalda viedlo Portugalsko po polčase 4:0 po dvoch góloch Goncala Inacia a Goncala Ramosa.

Jota šla 5:0, Ricardo Horda pridal šiesty a Jota siedmy.

Článok pokračuje po inzeráte

Fernandez, ktorý strelil tri góly, strelil ôsmy a bývalý hráč Chelsea Joao Felix strelil deviaty.

Stredopoliar Manchestru United Fernandes vytvoril prvý gól centrom z pravého krídla na vonkajšiu stranu kopačky a podieľal sa na príprave štvrtého a piateho gólu Portugalska.

Bernardo Silva z Manchestru City založil svoj druhý a útočník Liverpoolu Jota tiež v prvom polčase trafil brvno, kým Horta prihral na gól.

Portugalsko vyhralo všetkých šesť kvalifikačných zápasov na EURO 2024 v skupine J, odkedy Roberto Martinez prevzal funkciu hlavného trénera v januári, keď nahradil Fernanda Santosa, ktorý odstúpil po štvrťfinálovej prehre Portugalska s Marokom na MS v Katare.

Vedúce Portugalsko strelilo 24 gólov a neinkasovalo ani jeden gól v 6 zápasoch.

Ak 13. októbra zvíťazia doma nad druhým Slovenskom a tretiemu Luxembursku sa nepodarí vyhrať na Islande, kvalifikujú sa na budúci rok v lete na Euro 2024 v Nemecku.

Luxemburský tím do 21 rokov v pondelok prehral 3:0 s Anglickom v kvalifikácii Európy 2025.

Ostatné zápasy dnes ráno: Island 1:0 Bosna, Slovensko 3:0 Lichtenštajnsko, Lotyšsko 0:2 Wales, Arménsko 0:1 Chorvátsko, Írsko 1:2 Holandsko.