šport

Shivaji Billa vyhral mládežnícky bronz a dvojité striebro s Arshitom na World Deaf Tennis

Sivaji Billa získal v piatok na majstrovstvách sveta v tenise nepočujúcich v Grécku individuálny bronz a striebro vo štvorhre spolu s Arshitom.

Shivaji zdolal v zápase o bronz Španiela Vicente Cabo Saba 6:3, 6:3. Predtým prehral v semifinále s najlepšie nasadeným Slovákom Marekom Vákom.

Vicente-Marek zdolali vo finále štvorhry Arshit-Sivaji 9:7. Dvojzápasy sa hrali v kratšom formáte, keďže cez týždeň bolo veľa akcie, mužské a ženské podujatia a ich útechové zápasy.

Je to prvýkrát, čo sa na majstrovstvách sveta v tenise nepočujúcich predstavila mládežnícka divízia. India postavila dvoch chlapcov a žiadne dievča.

„Toto je prvá medzinárodná skúsenosť pre Shivajiho a Arshita. Urobili veľmi dobre a získali dve medaily. To posilní ich dôveru v dobrý výkon v budúcnosti,“ povedal tréner Stalin Nagarajan, ktorý pochválil vládu, športový úrad Indie (SAI) a národnú federáciu za to, že tímu poskytli najlepšiu podporu.

Majstrovstvá družstiev sa budú konať budúci týždeň. Do tímu sa pripojí Prithvi Shekhar, popredný indický hráč, ktorý začiatkom tohto týždňa pomohol Indian Railways vyhrať zlato World Railway Tennis.

Výsledky: Chlapci: Tretie miesto: Shivaji Billa bt Vicente Capo Chapa (SP) 6-3, 6-3; Semifinále: Marek Wako (Svk) bt Shivaji Billa 6-4, 6-3.

Dvojhra: finále: Vicente Cabo Chapa (Esp) & Marek Vaco (Svk) bt Arshit & Shivaji Billa 9-7.

Toto je prémiový článok dostupný iba pre našich predplatiteľov. 250+ prémiových článkov na čítanie každý mesiac

Vyčerpali ste limit bezplatných článkov. Podporte kvalitnú žurnalistiku.

Vyčerpali ste limit bezplatných článkov. Podporte kvalitnú žurnalistiku.

Toto je váš posledný bezplatný článok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close