športové

Fortuna League: kluby sa rozhodli reštartovať Slovenskú ligu

dnes 16:30
|

Najvyššia slovenská futbalová súťaž sa obnoví v sobotu 13. júna v skrátenej podobe po zániku pandémie koronavírusov.

Uskutoční sa iba päť kôl nadstavby, všetky zápasy budú bez divákov. Rozhodnutie prijalo Prezídium Zväzu ligových klubov (ÚLK) po piatkovom stretnutí so zástupcami klubov Fortuna League. Výsledkom stretnutia je aj to, že druhá najvyššia súťaž na Slovensku sa nedokončí.

Pandémia COVID-19 vypukla bezprostredne po ukončení 22-kolesovej základne a nadstavba sa nezačala ani v polovici marca. Vzhľadom na priaznivú epidemiologickú situáciu v krajine bola súťaž „zelená“ zo strany vlády SR a rady expertov, ktorí plánujú schváliť najlepšiu súťaž od 3. júna.

Liga Fortuna sa začne 13. júna. Deväťnásobný majster rekordov ŠK Slovan Bratislava vstúpi do karosérie pre titul s pohodlným desaťbodovým náskokom nad MŠK Žilina. V dolnej časti tabuľky je nováčik v súťaži FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa, tri body z FC Nitra.

Vo väčšine klubov sa hráči pripravení na malú skupinu reštartujú po prísnej hygiene. Spoločne im bolo umožnené školiť sa od stredy 20. mája, ale používanie šatní je stále zakázané.

Obmedzenia sa môžu vzťahovať aj na súťažné zápasy, ktoré sa budú hrať za neprítomnosti divákov. Futbaloví hráči by sa mali vyhnúť potriasaniu rúk, objatia nie sú povolené po vyhodnotení. Pred opätovným spustením musia hráči podstúpiť aspoň jednu vlnu testovania na koronavírusy. „Diskusia bola náročná, ale spravodlivá. Dôležité je, že máme pre futbal dôležité správy. Ukázali sme fanúšikom, že môžeme bojovať.“ Prezident Ivan Kozák uviedol na brífingu v piatok po schôdzi prezídia ÚLK.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close