Hlavné správy

Holandsko postúpilo do finálovej štvorky súťaže Women’s EuroHockey5: European Hockey Confederation

Holandsko je prvým potvrdeným tímom v semifinále ženského šampionátu EuroHockey5s vo Valais, ďalšie tri miestenky budú potvrdené v piatok ráno.

Orange si miesto v poslednej štvorke zabezpečil výhrami nad Rakúskom a Ukrajinou, pričom tieto dve krajiny sa stretnú v stredu v druhom semifinálovom súboji.

Noor de Baut vyrovnal na 11:1 proti Rakúsku len 12 sekúnd predtým, ako sa Holanďania rozbehli, potom Daphne Nickels o minútu neskôr pridala medzi strany viac denného svetla.

Obe zavŕšili dvoma gólmi, zatiaľ čo Bente van der Velt skompletizoval hetrik, zatiaľ čo Isabelle Glasbruckner zaznamenala útechu z výzvy na poslednú chvíľu.

Proti Ukrajine Nichols a De Bott skórovali už v štvrtej minúte. V polčase viedli 4:0 vďaka gólom Danika van der Wierdonka a De Botta a odrazu Faya Muijdermanna.

Ukrajina však v druhom polčase dobre zabojovala a strelila dva góly šikovným dotykom Kariny Leonovej a gólom Olhy Honcharenko z poslednej minúty na zníženie na 5:2.

Rakúsko má podiel na Ukrajine, keďže v stredu ráno zamieri do posledného skupinového zápasu na rozdiel gólu.

Na inom mieste v skupine porazilo Rakúsko Švédsko 8:1 a pripísalo si druhé víťazstvo na turnaji, pričom Clausbrückner skóroval šesťkrát.

Švédsko otvorilo deň prvou výhrou tohto formátu, keď vo vyrovnanom súboji so Slovenskom zvíťazilo 4:2. Nora Thien dostala Švédsko do vedenia 2:0; Barbora Bucherová zvýšila na polčasových 2:1 a Slovenky vyrovnali cez Vanessu Kapovú.

Švédsko však skončilo veľmi dobre, Thien skompletizovala svoj hetrik a Letitia Schrader zvýšila na 4:2.

V skupine B sa Türkiye v prvých troch minútach presadili z 2:0 a zaznamenali pôsobivú výhru 8:3 nad Walesom.

Orezaná strela Joan Westwoodovej a Avy Dempseyovej videla, ako sa Wales vyšvihol vysoko, no séria vynikajúcich zásahov – zvýraznená Fatmou Sangul Guldekinovou, Zelihou Kendir a Berihan Sinarovou.

READ  Kanada porazila Slovensko a získala druhý bronzový vozičkár za sebou

Pokračovali vo víťazstve proti Gruzínsku, keď strelili 5 gólov v prvých 10 minútach a zdravo zvíťazili 19:0.

Švajčiarsko si predtým zabezpečilo druhú výhru v týždni výhrou 19:0 nad Gruzíncami, pričom Raffaele Tribold strelil šesť z nich. Švajčiari sú tretí v skupine so šiestimi bodmi za Türkiye o gólový rozdiel.

Poľsko je na čele skupiny s tromi víťazstvami z troch, čo znamená, že im chýba už len remíza z posledného skupinového zápasu v Türkiye. Po výhre 7:1 nad Walesom v poslednom zápase dňa Amelia Catterlawová strelila hetrik.

Jej silná strela prerušila zablokovanie a potom Julia Balcerzak vystrelila z ľavej žrde a upravila na 2:0. Paula Slavinska si obhodila brankárku a zamierila domov, kým Wales stiahol jednu od Lily Robertsovej.

Poľsko však začalo v druhom polčase jasne, keď Kaderla pridal ďalšie dve s Monikou Polewczak a Magdalénou Babiniak.