Technológie

Hviezdne pole má tajnú environmentálnu správu

Návšteva Zeme Hviezdne pole Smutný domov. So svojou loďou pristávam v štáte Florida, čo nie je štát, ktorý poznám. Namiesto toho, aby ste videli otvorený oceán, kľukaté mangrovy a bujnú tropickú vegetáciu, púšť pokrýva krajinu, kam až oko dovidí. Ja, xenobiológ, som prezrel planétu a nenašiel som žiadnu flóru ani faunu. Zo zeme zostali len základné minerály. Táto planéta je vlastne šupkou jej bývalého ja.

Zlý stav Zeme v hre neprekvapuje. Predtým, ako pôjdem do našej slnečnej sústavy alebo sa pozriem na planétu na mape, muž v kiosku na veľmi prosperujúcej planéte mi povie, že ľudia robia všetko pre to, aby sa tejto sústave vyhli a že nikto nechce, aby tam žil. Mars je jedinou obývanou planétou v slnečnej sústave a jeho obyvatelia žijú v úplne uzavretom a uzavretom priemyselnom zariadení ako ryby v zaprášenej nádobe. Je zrejmé, že Mars je vhodnejší ako pokus o zriadenie obchodu na Zemi a chápem prečo.

Keď sa svojou vesmírnou loďou preháňam z kontinentu na kontinent, krajina sa mi zdá pustá. Aby som mohol chodiť, musím byť úplne fit kvôli nedostatku kyslíka. Každý kontinent sa zdá byť viac-menej pustý ako ten druhý, aj keď viem, že niekoľko pamiatok sa skaze postaví. Ak budem mať šťastie, možno sa prejdem po mieste havárie meteoritu alebo po nejakej vrstve špiny, ale celkovo to nie je nič iné ako prach a špina.

Obrázok: Bethesda Game Studios/Bethesda Softworks cez Polygon

Hviezdne pole Odohráva sa v roku 2330. V priebehu hry sa hráči dozvedia, že zemská magnetosféra sa zrútila po vynájdení gravitačného pohonu, technológie, ktorá umožňuje vesmírnym lodiam cestovať rýchlejšie ako svetlo. Po kolapse Zeme sa mnohé národy spojili a začali hromadný exodus planéty. Vo svete hry sú ľudia roztrúsení po celom vesmíre, mnohí žijú na planéte bohatej na kyslík zvanej Jemison.

Neobývateľný zemský trop je jedným z najbežnejších v sci-fi. In Kto je Dr, budúca história predpovedá výrony hmoty Zeme po slnečných erupciách. In Star Trek: DiscoveryĽudia z Terrelysia veria, že sú jedinými ľuďmi, ktorí zostali vo vesmíre Star Trek: Enterprise Odohráva sa v alternatívnej časovej osi, kde Xindi zničili Zem. Hororové sci-fi z roku 2001 Jason X Ukazuje vysokoškolákov na výlete na pustú zem.

Deštrukcia Zeme poskytuje silné posolstvo pre sci-fi, a to z dobrého dôvodu. Fiktívne svety môžu skúmať dôležité politické a sociálne témy relevantné pre dobu, v ktorej sú napísané. Sci-fi je často prorocká a má korene v hlbokom porozumení súčasných spoločenských problémov, akými sú klimatické zmeny a vplyv ľudského priemyslu. Preneste fakty, ako ich poznáme, na Zem v roku 2023 Hviezdne poleVšetky environmentálne posolstvá sú dôležité.

Rok 2023 je vnímaný ako dôležité obdobie pre sledovanie klimatických zmien a ich dopadov. V júly, Zem zaznamenala svoj najteplejší mesiac v históriiStále prídu teplejšie a viac morskej vody Oteplené na rekordné teploty. Podrobná správa z Medzivládny panel pre zmenu klímy Povedal zem Bude prekročený kritický prah globálneho otepľovania Ak vláda v nasledujúcom desaťročí nepodnikne seriózne opatrenia.

Aj vo svetle súčasného stavu životného prostredia našej skutočnej Zeme, potenciálne environmentálne dopady konania hráčov Hviezdne pole Nie presne vpredu a v strede. Vynález Grav Drive možno zničil Zem, ale moja raketa bude tankovať donekonečna. Keď však hráči dosiahnu hlavnú úlohu kampane, ktorou je návšteva Zeme, hra sa ponorí do jemných posolstiev. V týchto chvíľach, Hviezdne pole Umožňuje nám predstaviť si budúcnosť, v ktorej ľudstvo urobilo obrovské technologické skoky – ale Zem to nezachránilo. zničil to.

Čítaj viac

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close