Zábava

Hype odhaľuje posledných 20 súťažiacich v konkurze globálnej dievčenskej skupiny „Debut: Dream Academy“

[Courtesy of Hybe and Geffen Records]

SOUL – Agentúra BTS odhalila posledných 20 súťažiacich v „The Debut: Dream Academy“, globálneho konkurzného programu na spustenie novej dievčenskej kapely s K-popovými prvkami. Týchto 20 členov bolo vybraných z približne 120 000 uchádzačov z celého sveta. Od 2. septembra bude dvanásťtýždňový proces konkurzu nahraný na YouTube a ďalšie platformy sociálnych médií.


Hype spolupracuje s hlavným hudobným vydavateľstvom Geffen Records Universal Music Group (UMG) od roku 2021 na vytvorení novej dievčenskej kapely. Obe skupiny sa dohodli, že vytvoria spoločný podnik a využijú znalosti a inkubačné skúsenosti predsedu HYPE Bang Chi-hyuka. Hype pestuje rôzne skupiny vrátane BTS a Le Sserafim, päťčlennej dievčenskej kapely.


Dva tímy spoločne prepustili 29. augusta 20 súťažiacich, ktorí rok trénovali v Spojených štátoch. Členovia, vybraní na základe intenzívnej konkurencie, sú z 12 krajín — Južná Kórea a Spojené štáty americké, Japonsko, Brazília, Argentína, Švajčiarsko, Švédsko, Slovensko, Bielorusko, Thajsko, Austrália a Filipíny. Konečný výberový proces bude nahraný aj na Instagram, Facebook a TikTok.


„Vytvorenie globálneho tímu s Bangom s tým najlepším z K-Popu a nášho tímu Geffen je skutočne výnimočné a prinesie do života prvý zážitok z hudby svojho druhu,“ povedal generálny riaditeľ Interscope Geffen A&M John Janick. Vo vyhlásení.


„Už nejaký čas som chcel vytvoriť medzinárodnú skupinu založenú na štýle K-pop. Veril som, že na to potrebujeme talentovaného partnera,“ povedal Bang. „Keď som stretol Johna (Janicka), hneď od prvého momentu sme cítili, že máme spojenie hudobne a kreatívne.“


Juhokórejské zábavné agentúry spolupracovali s globálnymi zábavnými veľmocami na diverzifikácii ich trhu. V júli 2022 agentúra uzavrela partnerstvo s americkou nahrávacou spoločnosťou Republic Records a vytvorila anglicky hovoriacu dievčenskú skupinu „America2Korea“, v ktorej vystupujú Taylor Swift a Ariana Grande. Vyskúšaní členovia budú mať svoj americký debut po intenzívnom tréningu v Južnej Kórei. V súčasnosti je na YouTube nahraných celkovo 14 epizód zobrazujúcich proces auditu.

© Aju Business Daily & www.ajunews.com Autorské práva: Všetok materiál na tejto stránke nesmie byť reprodukovaný, distribuovaný, prenášaný, zobrazovaný, publikovaný alebo vysielaný bez povolenia od Aju News Corporation.Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close