„Ich predchádzajúce tiene“ – Damien Duff prekvapený kolapsom eura na Slovensku 2020

Bývalý tréner Írska Damien Duff priznal, že je prekvapený pádom Slovenska, ktorý je vo finále víťazom play-off Euro 2020 v republike.

Bývalý reprezentant tvrdí, že bolo stratou času premýšľať, ako by vyzerala strana Stephena Kennyho vo finále na mieste Slovenska.

Slovensko, ktoré v play-off zvíťazilo nad republikami a Severným Írskom, zvíťazilo nad svojím tímom 5: 0 so Španielskom, čo bola najväčšia prehra a vyradenie eura.

Zavrieť

Bývalý tréner Írska Damien Duff

„Tím Slovenska určite nie je na dobrom mieste. Po play-off mení svojho manažéra, takže nás vysadí. Pamätám si, že som videl všetky ich zápasy pred zápasom play-off proti Írsku. Bol,“ uviedol Duff pre RTI po prehre so Španielskom. Duff bol členom Kennyho trénerského štábu počas porážky v penaltovom rozstrele na Slovensku v Bratislave.

„Musím však povedať, že by sme po Euro 2012 dopadli lepšie. Nemyslím si, že by som to mal komentovať. Na Euro 2012 proti Španielsku som sa štyrikrát dotkol lopty, prehrali sme 4: 0, nikdy sme neopustili hranu, takže som po vybalení z krabice. Nemyslím si, že je to dobré miesto na vyjadrenie. “

Pri drvivej výhre 5: 0 nad Slovenskom usporiadalo Španielsko svoj posledný šestnásťboj proti Chorvátsku a postúpilo proti nebezpečnému vlastnému gólu brankára Martina Dubrovku.

Aymerich Laporte postúpil k druhému gólu polčasu tesne pred druhým polčasom vďaka gólom Sarabie, Ferrana Torresa a Juraja Kukku, ktoré sa krútili okolo presvedčivého víťazstva a v skupine E skončili o päť bodov druhé za Švédskom.

Tím Luisa Enriqueho sa najbližší pondelok stretne v Kodani s Chorvátskom a na Slovensko zamieri s tretím miestom s tromi bodmi a gólovým rozdielom mínus päť.