Ekonomika

Japonské spoločnosti investujú 150 miliónov dolárov do projektov digitalizácie v Kazachstane


Tokio. Spoločnosti Gajinform ப்பான் Japan DX »a ண்ட் Land Management Co. Ltd. podpísali dohodu s veľvyslanectvom Kazachstanu v Japonsku o investovaní 150 miliónov USD do ekonomiky Kazachstanu.

Tlačová služba kazašského MZV uvádza, že strany dosiahli dohodu o založení japonskej spoločnosti DX Cassette, spoločného podniku na podporu projektov informačnej a komunikačnej infraštruktúry v Kazachstane.

Zapojenie japonských spoločností do digitálnej transformácie ekonomiky Kazachstanu je zamerané na implementáciu pokrokových japonských digitálnych technológií, uviedol Yarlon Budarbek-Kosadayev, veľvyslanec Kazachstanu v Japonsku.

ப்பான் Japan DX Cassette Kazakh plánuje vybudovať மைய dátové centrum na ukladanie a spracovanie údajov v Kazachstane, ktoré umožní nepretržitý prístup k informáciám a zabezpečenie proti kybernetickým hrozbám.

D்பான் Japan DX Cassette so sídlom v medzinárodnom finančnom centre Astana investuje do vytvorenia digitálnej platformy pre investičné projekty vydávaním bezpečnostných tokenov podobných tradičným tradičným akciám alebo vlastníckym právam.

Prevod vlastníckych práv na digitálne tokeny založené na technológii blockchain umožní priamym investičným projektom v Kazachstane japonským investorom.

டி Japonsko chce v budúcnosti v rámci svojej stratégie dekarbonizácie எதிர்க investovať do veterných elektrární využívajúcich kazety DX a do súvisiacej výroby elektrickej energie.

Soji Suzuki, prezident Japonska DX, uviedol, že Kazachstan má priaznivé právne prostredie vrátane operačného systému AIFC, ktorý mu umožňuje implementovať a zlepšovať pokročilé technológie.

ப்பான் Japan DX »a« Land Management Co.

Poznámka: Podľa zákona č. 347-VI z 25. júna 2020 o zmenách a doplneniach legislatívnych aktov Kazašskej republiky upravujúcich digitálne technológie sa do právnych predpisov Kazachstanu zavádza koncept digitálnych aktív a zavádza sa právny štát pre ich obeh. .

READ  Minister zahraničných vecí hovorí, že Maďarsko a Slovensko majú zo spolupráce veľký úžitok

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close