Svet

Joe Biden žartuje o Trumpovi predtým, než začne vážne

Prezident Joe Biden, ktorý sa objavil na jednej z najstarších tradícií DC, Gridiron Dinner, urobil niekoľko štipľavých vtipov o Donaldovi Trumpovi, ale vážne sa zaoberal hrozbou, ktorú jeho rival predstavuje pre demokraciu.

Biden nasmeroval svoje ostne na svoj vek a na svojho predchodcu.

„Kandidát je príliš starý a duševne nespôsobilý byť prezidentom,“ povedal Biden. „Ten druhý som ja.“

Večera, ktorá je tradíciou 19. storočia, je slávnostnou večerou, ktorá priťahuje najvyššie poschodia vlády, médií a biznisu, aby sledovali novinárov vystupujúcich na koncertoch a politikov, vrátane guvernérky Michiganu Gretchen Whitmer a guvernéra Utahu Spencera Coxa. Urobte nejaké svoje vlastné umiestnenie.

Biden hovorí, že jeho plán pomoci pri študentských pôžičkách „nie je pre každého. Práve včera prišiel porazený a povedal: „Som zdrvený dlhmi. Bol som úplne zničený. Povedal som: ,Prepáč, Donald, nemôžem ti pomôcť.'

Poznamenajúc, že ​​Mitch McConnell odstupuje z postu predsedu GOP, Biden povedal: „Neznášam, keď sa priateľ vzdáva v najlepších rokoch.“

V šou – 139. večeri – vystupovali ako John Karl z ABC News a Ed O'Keefe z CBS News v paródiách pred publikom, v ktorom boli viceprezidentka Kamala Harris a druhý džentlmen Doug Emhoff, generálny prokurátor Merrick Garland a Federálny rezervný systém. prezident Jerome Powell.

Najneočakávanejším účastníkom môže byť generálny riaditeľ TikTok, Show Ji Xiu, ktorý sa stretol so zákonodarcami na Capitol Hill, keď Kongres smeruje k legislatíve, ktorá by ho prinútila opustiť čínsky Byte Dance alebo čeliť zákazu obchodov s aplikáciami. Chave si potom potriasol rukou s Bidenom, po čom prezident strávil nejaký čas rozhovorom s prítomnými.

Jeff Bezos, zakladateľ Amazonu a majiteľ denníka The Washington Post, sedel vedľa Bidena na pódiu, zatiaľ čo írsky Taoiseach Leo Eric Varadkar sedel o niekoľko miest nižšie s Emhoffovou podobizňou. Samozrejme, nechýbal vtip o ich vzhľade.

READ  Jack Ma testuje sľúbenú transformáciu Číny

Ako poznamenal minulý rok, keď išiel s Whitmerom na demonštráciu UAW, Biden sa o Bezosovi vyhováral. Aspoň tak im to tvrdí Jeff Bezos.

Biden o írskom premiérovi povedal: „Raz videl Kongres a požiadal o ďalšieho Guinnessa.“

Rovnako ako ostatní rečníci, aj Biden skončil vážnou poznámkou – „Prial by som si, aby to boli vtipy, ale nie sú.“

„Ako som povedal vo svojom prejave o stave Únie, žijeme v bezprecedentnom momente demokracie – bezprecedentnom momente v histórii,“ povedal Biden. „Demokracia a sloboda sú doslova napadnuté. Putin je na pochode v Európe. Môj predchodca sa mu uklonil a povedal: 'Rob si, čo chceš.'

Prezident kritizoval Trumpa za to, že označil tlač za „nepriateľa ľudí, hoci mnohí z vás riskujú svoje životy vo svojich zamestnaniach a niekedy dokonca dávajú svoje životy za túto prácu“.

Biden dodal: „Dobrá žurnalistika nastavuje zrkadlo krajine, odráža dobro, zlo a pravdu o tom, kto sme.“

„To nie je prehnané. Potrebujeme vás. Demokracia je v stávke a americký ľud to potrebuje vedieť. V zlomových časoch potrebujú kontext a perspektívu. Potrebujú podstatu, aby zodpovedali obrovskej úlohe. Výsledkom je, že voľby, ktoré záleží na každom vašom príbehu Posilňuje demokraciu.

Dodal: „Každý z nás má zohrávať úlohu pri zabezpečovaní prežitia americkej demokracie. Tento rok máte vy, nezávislá tlač, väčšiu úlohu ako kedykoľvek predtým. Vysvetlím to: nie ste nepriateľom ľudu. Ste pilierom každej slobodnej spoločnosti.

Po večeri Biden a Harris ešte chvíľu zostali. Biden hovoril s novinármi a ďalšími účastníkmi a povedal redaktorovi Wall Street Journal, že administratíva robí všetko pre to, aby oslobodila Evana Gershkovicha, ktorý je zadržiavaný v Rusku už takmer rok.

Prezident si zapózoval na selfie a pozval matku ženy. A keď sa ho Deadline spýtali, ako zvláda hejterov, čo je bežná prítomnosť v jeho prejavoch a dokonca aj o stave únie, povedal: „No, nie sú veľmi múdri.“

READ  7 krajín žiada o vstup do BRICS pred summitom v roku 2024

Medzitým sa Harrisa pýtajú, čo si myslí o večeri. „Je to súčasť tradície a je to úžasné. Je to dobrá tradícia.“ Potom sa spýtala Jonathana Martina z Politico: „Bol si v psej uniforme? Si to ty?“ Jedna scénka predstavovala spievajúceho veliteľa, jedného z Bidenových psov, so zranenými agentmi tajnej služby. Pre záznam, Martin nehral psa.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close