Svet

Kabamba kadet passout: Museveni hovorí UPDF vybudovať vesmírnu silu

Prezident Museveni túto sobotu poveril 295 dôstojníkov kadetov na Ugandskej vojenskej akadémii Kabamba v okrese Mubende.

Museveni povedal, že UPDF teraz pokrýva mnohé aspekty národnej bezpečnosti a teraz „pracuje na posilnení ich prítomnosti vo vesmíre“.

Vyzval tiež na väčšie úsilie o mobilizáciu námorných síl na pokrytie mnohých častí Ugandy sladkou vodou.

„V opačnom prípade sa sila stáva čoraz komplexnejšou, pokiaľ ide o jej schopnosť vysporiadať sa so všetkými druhmi hrozieb. Keď vypustíme náš satelit, posilní to, čo už máme, pretože satelit vám dáva oči zhora.“ „Máme nejaké oči, ale pomocou satelitov môžeme získať oveľa viac. Môže,“ dodal Museveni.

Poverení dôstojníci dostali krátky a trojročný kurz kadetov 02/2022-2023 TAG 06 z roku 2023 od pozemných a leteckých síl UPDF.

Museveni povzbudil vojenských členov, aby zdôrazňovali vlastenectvo, udržiavali sa v zdraví a pri plnení svojich povinností sa naďalej učili a hľadali vedomosti.

Podľa generála Museveniho by dôstojníci mali nielen navštevovať viac kurzov, ale mali by využiť aj možnosť viac čítať a počas dní Armády národného odporu (NRA) si neustálym čítaním rozvíjali vedomosti.

„Počul som, že míňaš veľa vedomostí na sociálnych sieťach. Rozprávate sa s informovanými ľuďmi alebo si vymieňate nevedomosti? Ak budete brať tieto tri veci vážne, zájdete ďaleko,“ povedal Museveni.

Vrchný veliteľ dodal, že je šťastím, že mladí ľudia sa pripájajú k silám, ktoré pokročili vo vývoji na rozdiel od predchodcov (Abathembusi), ktorí nemajú také zariadenia ako teraz.

„Pozemné sily, pechota, delostrelectvo, obrnené sily, letectvo sú teraz vyvinuté. Takže teraz, keď máte tento druh moci, je vaša budúcnosť jasná. Som veľmi šťastný a všetkým blahoželám,“ povedal Museveni oficiálnym kadetom, pričom ich ubezpečil, že aj otázka platu sa už rieši.

READ  Putinov spojenec zadržaný na Ukrajine ukazuje video s výzvou na premiestnenie spojenca Mariupola

„Rozhodli sme sa, že nie je správne, aby naši dlhoroční bojovníci odišli do dôchodku bez adekvátnej podpory pred odchodom generálov. Preto sme trvali na tom, vláda nám dala peniaze a od hodnosti majora vyššie sa platy zlepšili. dôchodkový balík bol vylepšený. Takže pre členov UPDF bude jednoduchšie slúžiť krajine v ozbrojených silách. Musí,“ uistil dav prezident Museveni.

Prezident zablahoželal rodičom, že umožnili svojim deťom vstúpiť do prestížnej inštitúcie UPDF, ale varoval ich, aby nerušili svoje deti žiadaním peňazí v silách.

Niektorí dôstojníci pridelení na prehliadku

Vyzval rodičov, aby sa zapojili do vytvárania bohatstva a bojovali proti chudobe, zatiaľ čo iní praktizujú vo svojich domoch štvorhektárové modelové poľnohospodárstvo a využívajú 100 miliónov zaslaných každej farnosti v rámci modelu rozvoja farnosti (PDM).

„Všetci rodičia, žiadame vás, aby ste sa zobudili a nestali sa bremenom pre týchto mladých dôstojníkov. Keď zmaturujú, začnete ich otravovať, aby vám poslali peniaze namiesto toho, aby ste im pomohli. prečo? Pretože rodičia nevyužívajú prostriedky na to, aby sa dostali z chudoby. Uganda má dobré počasie, takže byť chudobný nie je božské,“ zdôraznil generál Museveni.

Národné hrozby

Minister obrany a veteránov Hon. Vincent Pamulangaki Sembija povzbudil dôstojníkov, aby užšie spolupracovali na porazení každej hrozby proti národu.

„Povzbudzujem vás, aby ste svoje služby využívali všade tam, kde to potrebujete,“ povedala ctihodná Sembija.

Šéf obranných síl generál Wilson Mbasu Mbadi uviedol, že štyria študenti absolvovali akadémie v Keni, Jamajke a Kráľovskú vojenskú akadémiu v Sandhurste.

Ďalej informoval prezidenta, že pracujú na tom, aby Ugandská vojenská akadémia dosiahla najlepší status pre výcvik kadetov nielen pre Ugandu, ale aj pre regionálne partnerské krajiny.

„Jednou z potrieb Ugandskej vojenskej akadémie je najmä zaviesť trojročný postgraduálny kurz kadetov v súlade s akadémiami partnerských štátov Východoafrického spoločenstva v súlade s Protokolom o bezpečnosti a spolupráci Východoafrického spoločenstva,“ povedal generál Mbadi. .

READ  Čínski turisti chcú pri návšteve Thajska jedinečné zážitky

Vyzval novovymenovaných kadetov dôstojníkov, aby si boli vedomí bezpečnostných problémov, ktorým čelia krajiny v regióne vrátane kybernetických hrozieb, terorizmu, nadnárodných hrozieb a povstaní.

„Preto musíte byť pripravení byť efektívni ako súčasť riešenia týchto výziev. Na tento účel vás výcvik kadetov dôstojníkov, ktorý ste absolvovali, pripravil na to, aby ste boli najlepšími strážcami mieru a bezpečnosti v krajine a celom regióne proti akýmkoľvek negatívnym síl,“ povedal generál Mbadi dôstojníkom.

Ďalej vyzval kadetov, aby dodržiavali ideologického ducha a disciplínu, ktorá je základom UPDF, lojalitu a integritu, ktorá prináša čestnosť a pravdivosť.

Podľa veliteľa Ugandskej vojenskej akadémie Kabamba, plukovníka Wycliffa Keitu, bolo vybratých celkovo 236 kadetov zo špecializácií UPDF, ako je medicína, informačné technológie, inžinierstvo, letectvo, vzdelávanie, financie a právo, z toho 32 kadetov. 295 dôstojníkov kadetov. Služby a obstarávanie, ktoré predstavujú kvalitu mladej generácie občanov, ktorí sa patrioticky rozhodujú slúžiť svojej krajine v rámci UPDF.

Vymenovaní dôstojníci

Odbornú skupinu tvoria 4 postgraduanti, 129 absolventov a 103 držiteľov diplomov z Kene, Rwandy, Južného Sudánu a Tanzánie.

„Sú vyškolení vo vojenských znalostiach a zručnostiach, ale preukázali symbiózu našej zodpovednosti v politickej ekonómii a v širšom sociálnom, ekonomickom, informačnom a diplomatickom poli. V dôsledku toho boli pohltení trvalým bojom Uganďanov o inteligentnú adopciu a inovácie, ktoré udržia obranné sily vpredu,“ povedal plukovník Geeta.

Na tej istej ceremónii boli ocenení dôstojníci kadeti, ktorí vynikali v triede, práci v teréne, disciplíne a vodcovstve. Zložili tiež prísahu vernosti a mlčanlivosti, že budú lojálni k suverénnej krajine Uganda a budú brániť, chrániť a brániť ústavu.

Farebný ceremoniál sprevádzal hudobný riaditeľ UPDF plukovník W. Zápas charakterizovali pomalé a rýchle akcie na čele s Mosesom Ssendongom.

Ceremoniálu sa zúčastnil štátny minister obrany a veteránov, ctihodný Oleru Huda, vyšší dôstojníci UPDF, okresní šéfovia Mubende, náčelníci služieb, predstavitelia bezpečnosti a predstavitelia bezpečnosti z Južného Sudánu, Rwandy a Kene.

READ  Napätie na Ukrajine: USA a Rusko držia tokeny „Frank“.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close