Kobriva vyhral Karbalas Pina v Barma Challenger

PARMA/STARNBERG, 7. októbra 2022

Vít Gobriva Piatkový štvrťfinálový zápas o titul Pharma Challenger prezentovaný spoločnosťou Iron Vyradením svetovej 77-ky a najlepšej nasadenej zostavy turnaja Pero od Roberta Carballesa 7-5, 6-0. Dvadsaťpäťročný Čech premenil päť zo svojich ôsmich brejkových šancí a za hodinu a 26 minút získal 62 percent z celkového počtu bodov hraných na víťazstvo.

„Víťazstvo v prvom sete bolo veľmi dôležité, pretože mi pomohlo získať väčšiu sebadôveru v druhom sete, v ktorom som skoro pokazil podanie. Úroveň bola veľmi vysoká a nakoniec som mal šťastie. Povedal Kovpriva po zápase.

„Stále mám veľa energie. Pred mesiacom som mal päť týždňov voľna a teraz som pripravený a pripravený na zvyšok sezóny.

Svetová 154-ka, ktorá na domácej pôde v Prostejowe začiatkom júna ukoristila svoju prvú korunku Challenger, bude ďalej čeliť Slovensku. Jozef KowalíkVýhra 6-3, 7-6(5) za hodinu a 46 minút Andrea Vavasori Z Talianska.

Mager masters Lajovič

V dolnej polovici žrebovania Gianluca Mager Porazil druhého srbského hráča Dušan Lajovič 7-6(3), 6-3. Dvadsaťsedemročný Talian trafil osem es na postup za hodinu a 50 minút a získal 73 percent bodov z prvého podania.

Vedľa Magera Timofey Skatov Z Kazachstanu ťažil z odchodu do dôchodku pre maďarskú kvalifikáciu Malte Valgus. Keďže svetová 209-ka viedla 1-6, 7-5, 4-0, Valkus bol nútený prestať hrať kvôli vyčerpaniu.