Svet

KORONAVÍRUSOVÁ kancelárka Angela Merkelová nalieha na Nemcov: Zostaňte doma, kedykoľvek je to možné

„Teraz musíme urobiť všetko pre to, aby sa vírus nekontrolovateľne nešíril,“ Zvolala Merkelová. Počíta sa podľa nej každý jeden deň a je potrebné, aby boli všetky kontakty infikovanej osoby oznámené, a nedochádzalo tak k reťazeniu infikovaných osôb.

“Zoznámte sa s podstatne menším počtom ľudí – či už vonku alebo v interiéroch. Necestujte, pokiaľ to nie je skutočne nevyhnutné; neoslavujte, pokiaľ to nie je skutočne nevyhnutné.” Merkelová sa odvolala. “Zostaň, kedykoľvek je to možné, doma, vo svojom dome. Viem, že to neznie len drsne, ale v jednotlivých prípadoch je to aj prísne vzdanie sa práva.” dodala, že išlo iba o dočasné opatrenia.

Podľa Merkelovej sú tieto obmedzenia koniec koncov zamerané na ochranu „nás samých“. Zdôraznila, že išlo o “ochrana vlastného zdravia, ako aj zdravia všetkých, ktorých infekcii chceme zabrániť. Musia sa tiež prijať opatrenia, aby sa zabránilo preťaženiu zdravotného systému, udržiavaniu škôl a škôlok v prevádzke a narušeniu pracovných miest alebo ďalším hospodárskym poklesom,” ozrejmil úrad.

Merkelová poukázala na to, že Nemecko sa nachádzalo vo „veľmi vážnej fáze“ pandémie koronavírusov, ktorá sa šírila rýchlejšie, ako sa začala pred viac ako pol rokom. „Relatívne voľné leto je preč, teraz sú ťažké mesiace pred nami,“ povedala. „Aké bude chladno, aké budú naše Vianoce, sa rozhodne v najbližších dňoch a mesiacoch,“ Poznamenala Merkelová.

Podľa Inštitútu Roberta Kocha (RKI) stanovilo Nemecko v sobotu opäť nový rekord v počte nových koronavírusových infekcií za posledných 24 hodín, v piatok bolo 7 830 prípadov a ďalších 33 bolo postihnutých COVID-19.

READ  Silvia Šuvadová a slovenských návrhára zbalila vo Vatikáne polícia: Dlhé hodiny na stanici, kontrolovali jej aj podprsenku!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close