športové

Košice sa ku mne neobrátili chrbtom

dnes 13:00
|

V hokeji v Michalovciach sa v posledných dňoch uskutočnilo zaujímavé školenie. Nie je často, že dvoch asistentov implementačného tímu okamžite nahradí tréner, ktorý pokračuje.

V Zemplíne sa však rozhodli urobiť tento krok. Richard Šechný a Peter Bartoš skončili ako asistenti. Naopak, Ivan Droppa a Juraj Faith sa stali najbližšími novými asistentmi Miroslava Chudého.

Petr Bartoš zamrzol, že na Michalovce sa počítajú po skončení sezóny, ale nie v máji

„Už dávno, pred desiatimi dňami, mi povedali, že na mňa nespočítavajú. Ďakovali mi za všetko, ale v klube sa rozhodli mať nových asistentov . “ reagoval na zmenu Peter Bartošktorí nezakrývajú skutočnosť, že boli touto informáciou prekvapení. A pravdepodobne nielen on.

Zdá sa, že túto zmenu neočakávali ani fanúšikovia. Dokonca aj tréner Miroslav Chudý sám to očividne prijal ako falošný úspech. Aspoň to naznačujú slová Petra Bartoša. „Hovorili sme a on mi povedal, že je mi to ľúto. Bolo mi povedané, že sa nerozhodol. Povedalo sa mu iba, že bude mať nových asistentov.

Dlhoročný hokejista v lige neskrýva svoje sklamanie z toho, že jeho misia v Zemplíne skončila. Ospravedlňuje sa tiež za fázu riadenia Dukly, pretože po predčasnom konci sezóny mu povedali, že na neho naďalej spoliehajú. “Bol som tým, že som odviedol dobrú prácu, a budem pokračovať v Michalovciach. Preto som nič ani nehľadal. Keby mi to hneď povedali, bolo by pre mňa ľahšie poznať angažmán.” V týchto dňoch sa kluby začínajú pomaly letným tréningom a realizačné tímy už skončili. Keby som už vedel svoj koniec skôr, mohol by som sa podľa toho zorganizovať. povedz pravdu, som trochu zamrznutá. ““

Strieborný medailista Majstrovstiev sveta 2000 v Petrohrade vyhral tretiu sezónu mimo ligy ako asistent. Prvé dve boli v Košiciach. „V Košiciach a Michalovciach boli moje úlohy odlišné. Som vďačný Michalovcom za tento extraligový zážitok. Myslím si, že sme boli veľmi úspešní ako implementačný tím. Všetci sme si navzájom rozumeli. tím hovorí o všetkom ao našom robotovi. ““

Som vďačný Michalovcom za tento extraligový zážitok. Myslím si, že sme ako realizačný tím boli veľmi úspešní. Všetci sme si navzájom rozumeli.

Peter Bartoš

Slovenský hokejový tréner

Aj keď Peter Bartoš začiatkom septembra oslávi svoje 47. narodeniny, okrem tréningu stále hrá aktívny hokej. Minulý rok mal na sebe dres druhej Bardejovskej ligy. Aj keď začal iba 17 zápasov, za 2 góly a 12 asistencií získal 14 bodov.

“Je príliš skoro na to, aby som povedal, či budem pokračovať vo svojej hernej kariére. Mimigolfové tímy majú veľké problémy, takže tímy druhej ligy môžu byť horšie. Ďalej ešte nie je presne známe, aký formát Kedy začneme hrať a ak by sme mali začať od nich, choďte dolu … to neriešim teraz, pre mňa je nevyhnutné nájsť trénerskú pozíciu, aby som zostal s hokejom. “

Odvtedy žije Peter Bartoš so svojou rodinou v Košiciach a jeho traja synovia hrajú v HC Košice. Bolo by celkom pochopiteľné, keby mal bližšie synovia pod palcom, keď boli Košice malé. „Neskrývam to, zavolal som košických predstaviteľov, len čo sa hovorilo o možnom ukončení Michaloviec. Prišli sa so mnou stretnúť. Povedali, že budú veľmi radi, že budú pracovať v Košiciach. Urobili mi ponuku a čakáme. Hovorili sme o všetkom a som rád, že sa na mňa neobrátili chrbtom. ““ Bývalá podpora, ktorá nosila dres HC jedenásť sezón a vyhrala päť ligových titulov s „Steelmakers“, ocenila postoj klubu Košice.

Na otázku, či sa ponuka týkala starších alebo mladých ľudí, Peter odpovedal diplomaticky. “Bolo to len upozornené. Nechcem to ďalej rozvíjať,” pridal.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close