šport

Kto sa kvalifikoval na Euro 2024 – a ktoré krajiny ešte môžu?

Záverečné zápasy skupinovej fázy kvalifikácie Euro 2024 sa odohrajú v najbližších dvoch týždňoch, aj keď niektoré krajiny si už rezervovali miesto na budúcoročnom letnom turnaji v Nemecku.

Anglicko je už medzi nimi – Three Lions Garetha Southgatea potrebujú iba jeden bod zo zostávajúcich dvoch zápasov, aby si zabezpečili prvé miesto v C-skupine, pričom ich budúcimi súpermi sú Malta a Severné Macedónsko.

Ale Wales, Holandsko a ďalší majú stále čo robiť a najbližšie dva týždne budú kľúčové.

Pripomíname, že v kvalifikačných skupinách sa predstaví 20 z 24 krajín hrajúcich na európskom šampionáte, pričom hostiteľské Nemecko a traja víťazi play-off budú vybraní podľa ich výkonov v Lige národov.

Medzitým sa už osem krajín dostalo do finále, pričom Nemecko v kvalifikácii na Euro 2024 nepochytalo.

Kto sa už kvalifikoval na Euro 2024?

Nemecko, samozrejme, ako hostitelia. Z kvalifikácie bude v lete budúceho roka osem: Španielsko (kvalifikačná skupina A), Škótsko (A), Francúzsko (B), Anglicko (C), Turecko (D), Belgicko (F), Rakúsko (F), ) Portugalsko (J).

Kto ďalší sa môže kvalifikovať z každej skupiny?

Skupina A: Hotovo a oprášené, na prvom mieste sa rozhodne medzi Španielskom a Škótskom.

Skupina B: Holandsko Je tu obrovská vzájomná výhoda Grécko, druhí sú ich rivali, takže výhra z posledných dvoch proti Írsku a Gibraltáru by im zaručila druhé miesto. Inými slovami, takmer sú. Grécko je bodovo vyrovnané s Holanďanmi, ale má za sebou iba jeden zápas proti už kvalifikovanému Francúzsku.

Skupina C: jeho Ukrajina Alebo Taliansko Druhý za Anglickom. Víťazi Euro 2020 sa najprv stretnú so Severným Macedónskom, kde by ich výhra posunula na bodovú úroveň s Ukrajinou – a v podstate by videli obe krajiny hrať vo finálovom kole. Taliansko vyhralo reverzný zápas 2:1, takže remíza bola v ich prospech, ale toto je „domáci“ zápas Ukrajiny – ktorý sa v skutočnosti odohrá v nemeckom Leverkusene.

READ  Argentínska prokuratúra vyšetruje smrť Diega Maradonu

Skupina D: V druhom kole sú tri tímy, ale vyzerá to tak Wales Alebo Chorvátsko, s pozíciami v bodoch. Posledným z nich zostali ľahšie zápasy, proti piatemu Lotyšsku a štvrtému Lotyšsku Arménsko, tím Roba Pagea čelí Arménsku, ktoré je potom lídrom skupiny Tureckom. Turecko sa však už kvalifikovalo a Wales má lepšiu bilanciu v zápase ako Chorvátsko vďaka výhre Harryho Wilsona v októbri 2:1.

Wales oslavuje po góloch Wilsona proti Chorvátsku

(Reuters)

Tu je zvrat: Arménsko zaostáva len o tri body, takže ak dokáže poraziť Wales aj Chorvátsko, mohlo by vidieť trojnásobnú remízu na 13 bodov. Prirodzene, že miniliga bude závisieť od výsledkov dvoch nadchádzajúcich zápasov typu „head-to-head“, ale predtým Arménsko porazilo Wales 4:2 a prehralo 1:0 s Chorvátskom. Stojí to“ s Walesom a Chorvátskom na čele hypotetického tria so súhrnnými štyrmi bodmi, za nimi nasleduje Arménsko s tromi. O všetko sa teda bude bojovať – ale dve víťazstvá Walesu znamenajú, že jednoducho prejdú.

Skupina E: Aj keď nikto určite neprejde, stále existuje svet možných výsledkov. Albánsko sú na čele s náskokom dvoch bodov republika Che. Potom je to tak PoľskoO jeden bod ďalej klopýtá, o ďalší bod štvrtý a stále beží, neuveriteľne, Moldavsko.

Vo štvorici má Poľsko za sebou iba jeden zápas s Českom (alebo Českom, ako ho teraz označuje UEFA), takže je pravdepodobné, že skončí v prvých dvoch, zatiaľ čo Albánsko bude čeliť Faerským ostrovom ako posledné, takže kvalifikácia je zaistená. . Ak však Moldavsko v piatok doma porazí Albánsko, vyhrá Prinajmenšom Ideme do posledného kola tretieho zápasu v Českej republike. Zápas bude ďalším jednozápasovým rozstrelom o miestenku na Euro 2024. Ak Albánsko porazí Moldavsko a Česko zvíťazí v Poľsku, zrazu je koniec – vyhrávajú obaja.

READ  Kde sa pozerať, televízny program, podrobnosti o živom vysielaní a ďalšie

Skupina F: Belgicko a Rakúsko už prešli; Tí prví sú top, každý má jasný bod a zostáva jeden zápas.

Skupina G: Zatiaľ nikto nie je oficiálny, ale je to dosť blízko. Maďarsko (14 bodov) a Srbsko (13) je jasné Čierna Hora (Osem) Ale keďže sú tu ďalšie dve hry, môžu technicky nahradiť jednu alebo druhú. Potrebujú poraziť Litvu doma a vonku s Maďarskom, ako aj Maďarsko, ktoré prehrá ďalší zápas (vonku s Bulharskom) alebo Srbsko prehrá v posledný deň (doma s Bulharskom). Ak sa tak stane, Čierna Hora porazí Maďarsko priamo na hlavu; Medzitým, ak Srbsko remizuje svoj posledný zápas a Čierna Hora vyhrá oba, Srbsko tam postúpi do priameho súboja. Bulharsko nazbieralo v skupine zatiaľ len dva body, takže je nepravdepodobné, že to aj tak príde.

Skupina H: Sú tu veľmi zaujímavé prvé tri Slovinsko Top z 19, Dánsko 19 na a Kazachstan 15. Dvaja najlepší si však zahrajú v piatok v Kodani, zatiaľ čo Kazaši sú v San Maríne. Ak vyhrajú, budú dúfať, že získajú aspoň Dánsko Niečo Zo zvyšku zápasu – pretože podobne ako Slovinsko hostí Kazachstan, je to ďalší zápas – všetko alebo nič – v posledný deň.

Kazachstan sa ešte nekvalifikoval na veľký turnaj

(EPA)

Ak Slovinsko alebo Dánsko vyhrajú zápas, kvalifikujú sa. Remíza bola nakoniec 1:1. Dánsko sa vo svojom poslednom zápase stretne so Severným Írskom a v skvelom súboji proti Kazachstanu, takže ak Dánsko remizuje posledné dva, má istotu, že pôjde na Euro. Slovinsko by sa mohlo kvalifikovať po prehre s Dánskom a remíze s Kazachstanom, no vyhrá. Nie Remíza by znamenala prehru – za predpokladu, že sa nepošmyknú proti San Marínu, samozrejme, momentálne tretiemu.

Skupina I: Vzhľadom na trochu väčšiu zložitosť Izrael Zostávalo odohrať dva odložené zápasy – no prehraté Kosovo Ich šance na postup sa zmenšujú. Oni sú ďalšou tvárou Švajčiarsko Stredajšie víťazstvo a Švajčiari by sa mali kvalifikovať – ​​rovnako ako Kosovo nezískalo prvú dvojku. Momentálne číslo jedna Rumunsko, narazia na Izrael (tretie) a Švajčiarsko (druhé) vo svojich posledných dvoch zápasoch. Ak by Švajčiarsko porazilo Izrael a potiahlo Rumunsko proti rovnakej opozícii, stačilo by spečatiť svoj vlastný postup na Euro 2024. Výhra nad Izraelom pre Rumunsko ich kvalifikuje aj napriek Izraelu a Švajčiarsku.

READ  Rusko vidí hráčov zakázaných hrať v Ilkley Trophy proti Ukrajine

Kosovo potrebuje matematický zázrak, porazí Bielorusko a Švajčiarsko A V dvoch zo zvyšných troch Izrael nezvíťazil.

Skupina J: Portugalsko má, takže jeden z troch za nimi: Slovensko (16 bodov), Luxembursko (11) Or Island (10)

Kľúčovým výsledkom bola výhra 1:0 nad Slovenskom v Luxembursku minulý mesiac

(AP)

Slovensko by mohlo eliminovať potrebu triku s číslami, ak by vo štvrtok večer doma zdolalo Island, čím by sa dostalo na druhé miesto. V záverečný deň ich čaká Bosna a Hercegovina.

Luxembursko bude musieť poraziť Bosnu doma a zdolať Lichtenštajnsko, zatiaľ čo Slovensko prehrá oboje, keďže Slovensko má najlepší náskok. Island môže potrebovať zázraky, ako je zmena národnosti Cristiana Ronalda, keď sa naposledy stretne s Portugalskom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close