šport

Kvalifikáciu na Euro vyhralo Turecko, ktoré hostí Chorvátsko

Po sobotňajšom výhre nad Arménskom bude türkiye Crescent Stars čeliť v utorok v kvalifikačnej skupine D skupiny D-skupiny Kataru, semifinále MS 2022 Chorvátsku, ešte zložitejšiemu súperovi.

Crescent Stars sa zameriavajú na nadchádzajúci súboj v Nemecku. Po výhre 2:1 nad Arménskom budú dúfať, že svoju domácu výhodu využijú na dve víťazstvá v rade.

Zápas proti Chorvátsku sa uskutoční na Mestskom štadióne Bursa Metropolitan, ktorý hostil turecký tím deväťkrát.

Z týchto deviatich zápasov bolo päť oficiálnych a tri priateľské, ktoré Turecko trikrát vyhralo, trikrát prehralo a zvyšné tri sa skončili remízou.

Crescent Stars v týchto zápasoch strelili osem gólov a inkasovali sedem.

29. februára 2012 Bursa videla, ako turecká strana utrpela srdcervúcu porážku od Slovenska. Tentoraz sa však môže karta obrátiť v ich prospech, keďže sa od domácich fanúšikov očakáva vášnivá podpora zápasu s Chorvátskom s očakávanou návštevou 43 361 divákov.

Prezident Tureckej futbalovej federácie (TFF) Mehmet Bükekşi vyjadril želanie tímu zúčastniť sa majstrovstiev Európy UEFA 2024 v Nemecku.

Poznamenal tiež, že víťazstvo národného tímu dáva tureckému ľudu morálku, najmä v týchto časoch po dvojitých zemetraseniach zo 6. februára.

Povedal tiež, že celý výťažok z turnaja pôjde na kampaň Solidarita od ramena k ramenu, ktorá bola spustená na podporu občanov postihnutých zemetrasením.

Ibrahim Burkay, prvý viceprezident TFF a prezident obchodnej a priemyselnej komory Bursa, vyjadril uznanie za podporu ľudí z Bursy, ktorí sú vždy nadšení pre národný tím.

Vyzval všetkých, aby podporili kampaň „Shoulder to Shoulder“ a počas zápasu hrdo nosili svoje uniformy Crescent Star.

Hamid Altintab, člen predstavenstva TFF zodpovedný za národné tímy, vyjadril presvedčenie, že turecký tím zvíťazí nad Chorvátskom.

Bude to jedenástykrát, čo sa tieto dva tímy stretnú, trikrát Chorvátsko, raz Turecko a zvyšných sedem zápasov sa skončí remízou.

READ  Serena Williamsová čoskoro oznámila svoj odchod z tenisu

Chorvátsko strelilo 13 gólov a Turecko 9 gólov.

Prvý zápas medzi týmito dvoma tímami sa odohral 11. júna 1996 vo finále 10. majstrovstiev Európy v Anglicku, kde Chorvátsko vyhralo 1:0.

Najdôležitejším zápasom bol štvrťfinálový zápas na Euro 2008, kde Turecko vyhralo 3:1 na penalty a postúpilo do semifinále.

Posledným zápasom medzi týmito dvoma tímami bol zápas I. skupiny európskej kvalifikácie na Majstrovstvá sveta vo futbale 2018 v Eskişehire 5. septembra 2017, kde Chorvátsko vyhralo 1:0.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close