Kyle Walker je jedinou hviezdou Anglicka, ktorá sa od reprezentačnej prestávky dostala medzi najvyššie hodnotenú jedenástku Premier League v Premier League… ale kto je najlepším strelcom?

• Hviezdy Premier League boli tento mesiac v medzinárodnej službe
  • SofaScore zostavil XI najlepších hráčov – ale kto vytvoril tím?
  • Vypočujte si najnovšiu epizódu podcastu Mail Sport Všetko sa to rozbieha!

S reprezentačnou prestávkou je Premier League späť za rohom.

Množstvo krajín urobilo obrovské pokroky v kvalifikácii na Euro 2024, zatiaľ čo Anglicko porazilo aj Škótsko vďaka majstrovskej triede Jude Bellinghama v priateľskom stretnutí pri príležitosti 150. výročia najstaršej futbalovej medzinárodnej súťaže.

Urobil to však iba jeden z jeho troch spoluhráčov Lions SofascoreNajvyššie hodnotená jedenástka hráčov Premier League na základe ich výkonov za svoje krajiny.

Údaje zostavené štatistikami poffins namiesto toho udelili Kyleovi Walkerovi miesto na vedľajšej pozícii, pričom prekvapivo chýbajúce osobnosti ako Marcus Rashford a Phil Foden.

Tu, Poštová hra Odhaľuje, kto ďalší strihal…

Kyle Walker sa počas reprezentačnej prestávky dostal do XI najlepších hviezd Premier League
Napriek gólu proti Škótsku na jubilejnom 150. ročníku sa Phil Foden minul.

Brankár: Martin Dúbravka (SR) – 7.25

Napriek nedostatku hracieho času v Newcastle zostáva Martin Dúbravka brankárom prvej voľby Slovenska a nastúpil v oboch ich nedávnych zápasoch.

Bol bezmocný, aby zastavil Bruna Fernandesa pri výhre Portugalska 1:0 minulý piatok, no proti Lichtenštajnsku si udržal čisté konto.

Martin Dúbravka sa na Slovensku ocitá v súboji s Cristianom Ronaldom

Pravý obranca: Kyle Walker (Anglicko) – 7,55

Možno mu to trvalo 77 zápasov, ale Kyle Walker napokon skóroval za Anglicko po tom, čo skóroval v remíze s Ukrajinou.

Čerstvý zo svojich ohromujúcich behov a úhľadných zakončení, krajný obranca zaujal včera proti Škótsku a odohral celých 90 minút severne od hranice.

Walker strelil svoj prvý gól Three Lions pri remíze 1:1 s Ukrajinou.

Center Back: Cristian Romero (Argentína) – 7,60

Dva zápasy, dva štarty, dve čisté kontá.

Pre Cristiana Romera to bola skvelá prestávka od Tottenhamu, keď Argentína vyradila Ekvádor aj Bolíviu v kvalifikácii na MS.

Cristian Romero dáva Argentíne dve víťazstvá za sebou a dve čisté kontá

Stredný obranca: Ben Davies (Wales) – 7:35

READ  William M. Grécko 1944-2022 | Správy, šport, práca

Pomaly, ale isto sa zdá, že Wales opäť nachádza svoje nohy pod vedením Roba Pagea, a to vďaka ich novej, rozhodujúcej defenzívnej sile tento mesiac.

Ben Davies k tomu neodmysliteľne patril a pomohol svojmu národu k remíze 0:0 s jasnou juhokórejskou stranou a výhrou 2:0 nad Lotyšskom si udržal svoj sen o Eure 2024 nažive.

Ben Davies pomohol Walesu získať dva shutouty, keď sa opäť snažili nájsť nohy

Ľavý obranca: Diogo Dalot (Portugalsko) – 7,65

Diogo Dalot predviedol silný prejav na ľavom obrancovi, keď Portugalsko porazilo Luxembursko 9:0, keďže Manchester United ho tiež potrebuje.

Testovali ho len zriedka, ale držal sa svojho poslania a pomáhal ľuďom ako Bruno Fernandes, Goncalo Ramos a Diogo Jota pri nepokojoch v Algarve.

Diogo Dalot zaujal na ľavom obrancovi proti Luxembursku, aby inšpiroval Manchester United

Stredný stredopoliar: Christian Eriksen (Dán.) – 8,75

Christian Eriksen dal čerešničku na torte po tom, čo strelil posledný gól Dánska pri výhre 4:0 nad San Marínom, ktorá ich posunula bližšie k Euro 2024.

Bol rovnako kľúčový pre ich víťazstvo vo Fínsku, diktoval tempo v vylepšenej úlohe v nasledujúcom zápase a položil základy víťaza posledného dychu.

Christian Eriksen strelil posledný gól Dánska, keď minnows porazili San Maríno 4:0.

Stredný záložník: Rodri (Španielsko) – 8.15

Mierne zatienené jeho hlavným partnerom v tejto XI, Rhodrim, čerešne z Gruzínska a Cypru húževnato držali pevnosť v španielskych troskách.

Hoci neskóroval, šiestym gólom v ich šiestom kvalifikačnom zápase spojil Ferrana Torresa a opäť vynikol svojimi metronomickými kvalitami.

Rodri držal pevnosť pre Španielsko v komplexných víťazstvách nad Gruzínskom a Cyprom

Pravé krídlo: Tejan Kulzewski (Švéd.) – 8.20

Dejan Kulusevski, ktorý sa v tejto sezóne znovuzrodil v Tottenhame, skóroval počas výhry Švédska 5:0 nad Estónskom a pripravil Robina Quaisena na štvrtý gól.

Pri prehre 3:1 s Rakúskom sa mu podobné hrdinstvo nepodarilo, to mu však nezabránilo v tom, aby mu ušlo miesto v zostave.

Dejan Kluszewski pokračoval tam, kde skončil so Spurs po tom, čo tento mesiac skóroval za Švédsko.

Útočiaci stredopoliar: Bruno Fernandes (Portugalsko) – 9.05

Je skutočným prekvapením, že Bruno Fernandes je tu najvyššie hodnoteným hráčom?

READ  Malta U-19 odštartovala európsku kvalifikačnú kampaň dôrazným spôsobom víťazstvom nad Slovenskom

Koniec koncov, tvorca hry strelil víťazný gól v prvom zápase Portugalska proti Slovensku a potom opäť skóroval a asistoval proti Luxembursku.

Vezmi si luk.

Bruno Fernandes si od Sofascore vyslúžil vysoké hodnotenie po hrdinstve pre Portugalsko

Ľavé krídlo: Ivan Perišič (Chorvátsko) – 7,90

Počas chorvátskej reprezentačnej prestávky to bol výlet s holými kosťami a Ivan Perisic odohral v oboch zápasoch celých 90 minút napriek nedostatku klubového hracieho času.

Je pozoruhodné, že pri víťazstve svojho tímu nad Lotyšskom 5:0 získal dve asistencie.

Skúsený krídelník Ivan Perisic si pri výhre Chorvátska nad Lotyšskom pripísal dve asistencie.

Útočník: Raul Jimenez (Mexiko) – 7,90

Útočník Fulhamu a Mexika Raul Jimenez doplnili káder.

V prvom priateľskom zápase svojej krajiny skóroval z pokutového kopu pri remíze 2:2 s Austráliou a o niekoľko dní neskôr vsietil zápas proti Uzbekistanu.