Technológie

Ľudia, ktorých ničenie klímy nepohne, vo všeobecnosti nie sú emocionálni

Nový výskum naznačuje, že ľudia, ktorí sú apatickí voči klimatickým zmenám, môžu byť menej emocionálni v iných oblastiach svojho života.

Napriek verejnej diskusii o opaku sa jasná väčšina ľudí domnieva, že zmena klímy je hrozbou, ktorú ich vlády dostatočne neriešia. Dve tretiny Američanov sa domnievajú, že by sa malo urobiť viac na federálnej úrovni Znižuje dopady globálnej zmeny klímy.

Existuje však značná časť ľudí, ktorí sú menej emocionálne ovplyvnení ničením životného prostredia, tvrdia autori novej štúdie publikovanej v časopise Nature Communications. emócia„Ľudia, ktorí sú ideologicky konzervatívnejší a menej pro-environmentálny.“

Ich nový výskum naznačuje, že táto apatia môže mať menej spoločného s ich postojmi k ochrane životného prostredia a všeobecnejšou apatiou.

Vydal postgraduálny študent University of Michigan Logan Pickel a profesor psychológie Stephanie PrestonZahŕňal tri online štúdie, ktoré skúmali reakcie 600 dobrovoľníkov na rôzne emocionálne podnety.

Bickel a Preston zistili, že ľudia necítili úzkosť, keď videli obrázky poškodenia životného prostredia, a nereagovali negatívne na iné podnety, ako sú obrázky:

  • Zranení vojaci
  • Zranení športovci
  • Obaľované potraviny
  • Plačúce deti

Títo jedinci tiež uviedli, že pociťujú menej empatie voči ostatným v každodennom živote a menej úcty k prírode. Zvýšené postihnutie nebolo spojené s úzkosťou alebo psychopatiou, s výnimkou ich zníženej empatie.

Je zaujímavé, že ich apatia presahovala negatívne emócie – títo respondenti menej reagovali na pozitívne podnety, ako napríklad:

  • Šťastné deti
  • Hromady peňazí
  • snehová guľa

Preston vysvetlil, že nedostatok záujmu niektorých ľudí o životné prostredie môže byť charakteristickým znakom ich emocionálneho rozsahu. „Pretože naše vnímanie rizika a rozhodnutia sú silne poháňané emóciami, tým apatickejším je menej pravdepodobné, že budú venovať zdroje na túto pomaly sa rozvíjajúcu krízu,“ uviedol.

READ  Šéf značky Xbox chválil vodiča pre novú PS5

Výzvy na pomoc životnému prostrediu musia brať do úvahy variácie v emocionálnom zložení ľudí a navrhnúť nové stratégie pre tých, ktorí nie sú presvedčení apelovaním na emócie, povedal Logan.

Poznámka: Pickel LA, Preston SD. Environmentálne postihnutie: Tupé emócie podkopávajú obavy o životné prostredie. emócia. 2022. doi: 10.1037/emo0001072

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close