Man Utd 1-0 Luton: Gól Victora Lindelofa spečatil vzájomné víťazstvá v Premier League pre tím Erika ten Haga | Futbalové správy

Správa a najdôležitejšie body ako gól Victora Lindelofa zachráni Man Utd od hanby na frustrujúce popoludnie; Tím Erika ten Hoaga dominoval, ale Rasmus Hojlund a Alejandro Garnacho premrhali veľké šance; Štyri víťazstvá z piatich v lige spôsobili, že United postúpili na šieste miesto

Autor: Ginny Boswell, @ZinnyBoswell

7:19, Spojené kráľovstvo, nedeľa 12. novembra 2023

Manažér Manchestru United Erik ten Haag povedal, že góly padnú po výhre 1:0 nad zápasníkmi Premier League Lutonom na Old Trafford.

Prvý gól obrancu Victora Lindelofa bol rozdiel na takmer tri roky, keď United prežili frustrujúce popoludnie pred bránkou. Rasmus Hojlund – stále bez gólu v lige po deviatich zápasoch – a Alejandro Carnacho sa previnili tým, že zahodili zlaté šance.

„Pokiaľ si vytvárame šance [the goals] príde Verím tomu,“ povedal desať Hoag, ktorý od porážky v Arsenale 3. septembra nevidel žiadneho zo svojich útočníkov skórovať.

Ten Hockov rekordný štart

• Eric den Haag vyhral 30 zo svojich 50 zápasov Premier League v Man Utd (D6 L12), čo je viac ako ktorýkoľvek iný manažér v klube po 50 zápasoch Premier League.

Manažér United teraz dohliadal na štyri víťazstvá z piatich v lige a priblížil svoj tím na tri body od štvrtého, ale cesta do Evertonu bola po reprezentačnej prestávke pozastavená, pretože dostal tretiu žltú kartu v sezóne.

Reportér Sky Sports News Pete Stevenson sa zamýšľa nad tesným víťazstvom Manchestru United v Premier League 1:0 nad Luton Town.

Nešťastná séria zranení United pokračovala, keďže dánski reprezentanti Hojlund (podkolenná šľacha) a Christian Eriksen (koleno) boli vylúčení zo začiatku.

Lutonova séria bez víťazstva v Premier League sa predĺžila na šesť zápasov a Bournemouth sa po výhre nad Newcastlom 2:0 dostal späť do zóny zostupu. Futbal v sobotu večer.

Toto je limitovaná verzia príbehu, takže tento obsah bohužiaľ nie je k dispozícii.

Otvorte plnú verziu

Hodnotenie hráčov

Man Utd: Onana (7); Dalot (7), Maguire (7), Lindelof (8), Reguilon (7); Eriksen (6), McTominay (7), Fernandez (7); Rashford (6), Hojlund (6), Carnacho (6).

Spoločníci:Mount (6), Anthony (6), Martial (5), Varane (5).

Luton: Kaminský (7); Mengi (7), Lockyer (7), Osho; Gaborey (6), Ngamba (6), Barkley (6), Doughty (6); Townsend (6), Ogbean (7), Morris (6).

READ  Nebohý Menzel celý život klamal: Skutočne sa za to hanbil?!

Spoločníci:Chong (6), Clarke (6), Mbansu (N/A), Giles (N/A), Adebayo (N/A).

Muž zápasu:Viktor Lindelof.

Ako sa Man Utd dostal cez Luton

Manchester United okamžite prevzal kontrolu proti Lutonu na Old Trafford a hostia s potešením otestovali svoju obranu proti neistej strane Den Haag. Prvý polčas vytvoril na štadióne napäté napätie, keď domáce opory videli, ako sa ich mužstvo trápilo pred bránou.

Skupinová správa

• Erik ten Hoag nahradil Victora Lindelofa pred Raphaelom Varanom na strednom obrancovi, keďže bývalý obranca Realu Madrid bol vynechaný zo základnej zostavy pre piaty zápas po sebe.
  • Aaron Wan-Bissaka vynechá kvôli chorobe.
  • Luton sa nezmenil od remízy 1:1 proti Liverpoolu na Kenilworth Road.

Tón sa udával o 10 minút neskôr, keď Hojlund netrafil z tečovanej bránky. Brankár Lutonu Thomas Kaminski sa presadil, aby zabránil útočníkovmu úsiliu predĺžiť si čakanie na gól v Premier League na deväť zápasov.

Obrázok:
Rasmus Hojlund bol odmietnutý z bezprostrednej blízkosti na začiatku zápasu Manchestru United proti Lutonu.

Obrázok:
Hojlund reaguje po tom, čo sa mu nepodarilo nájsť sieť

Hoci United mali v prvom polčase viac ako tri štvrtiny držania lopty, Luton mal svoje šance. Andre Onana využil v 36. minúte dobrú šancu na ľavú stranu av 36. minúte poprel hlavičku hráča Carlton Morris.

Keď Carnacho tesne pred prestávkou vystrelil v situácii jeden na jedného, ​​vyzeralo to, že United budú mať jeden z týchto dní. Po stredajšej mätúcej prehre 4:3 na ihrisku FC Kodaň sa nedá povedať, ako zareagujú.

Obrázok:
Alejandro Carnacho sa postaví proti Issovi Gaborovi

Hojlundove problémy pred bránkou pokračovali aj v druhom polčase. Bruno Fernandes bol voľný v šestnástke, ale nedokázal hlavičkou trafiť bránu. Pri podpise zmluvy na 72 miliónov libier prišiel v posledných fázach problém s podkolennou šľachou.

Obrázok:
Hojlund využíva svoju nevyužitú príležitosť

Víťaz potreboval tieň šťastia. Obranca sa nemýlil, keď strelil svoj prvý gól od decembra 2020 po zblokovaní strely Scotta McTominaya.

Nastúpil za neho Anthony Garnacho a možno mal mať svoju prvú asistenciu v sezóne, ale súboje Marcusa Rashforda pred bránkou nepreukázali žiadne známky zlepšenia. Útočník ešte neskóroval od porážky United 3:1 na ihrisku Arsenalu.

READ  Hype odhaľuje posledných 20 súťažiacich v konkurze globálnej dievčenskej skupiny „Debut: Dream Academy“

Luton poskytol United niekoľko napätých momentov, ale nikdy skutočne neohrozil, čím dal Den Haagovi veľmi potrebné víťazstvo pred reprezentačnou prestávkou. Po 50 ligových zápasoch je teraz najúspešnejším manažérom Man Utd.

Den Haag ide dopredu, aby našiel gólovú formu

Napriek výhre 1:0 proti Lutonu si šéf Manchestru United Erik ten Hoag pred bránkou nariekal nad zabijáckymi inštinktmi svojej strany.

Den Haag cítil, že jeho tím mal byť voči Lutonu bezohľadnejší, ale podporil svojich útočníkov, aby po reprezentačnej prestávke znovu objavili svoju streleckú formu.

„Museli sme skórovať skoro a potom sme dali druhý,“ povedal den Haag Sky Sports. „V dvoch polčasoch sme si vytvorili sedem alebo osem šancí, ale dali sme len jeden gól. Treba bojovať a bojovať až do konca a nevzdať gól.“

„Tím môže vždy vytvoriť gól od jedného momentu – jednoducho to nebolo to, čo si Luton zaslúžil. Tvrdo pracovali, ale my sme kontrolovali a diktovali hru.“

„Musíte bojovať až do konca, bojovať a nevzdať sa gólu.“

Na otázku o nedostatku gólov jeho útočníkov dodal: „Vytvorili sme si dobré šance – to je skvelé.

„V Lige majstrov dal Hojlund už päť gólov, takže verím, že sa mu to podarí aj v Premier League.

„Marcus Rashford, vieme, že vždy dá gól. Je v bode, keď neskóruje, ale príde to. Pokiaľ si vytvoríme šance, príde. Som si tým istý.“

Redknapp: Je to telenovela v Man Utd

Jamie Redknapp a Les Ferdinand diskutujú o forme Manchestru United a všetkom dianí v klube mimo ihriska, Redknapp hovorí, že klub je ako telenovela!

Sky Sports Pundit Jamie Redknapp hovorí, že neúspešní útočníci Manchestru United sa vrátia a pohryzú Ten Hoag, ak nezlepšia svoju streleckú formu.

„Nikdy by ste neuhádli, že sú vo forme tímu Premier League,“ povedal. Futbal v sobotu večer.

„Je to tam ako v telenovele. Každý týždeň sa na ihrisku alebo mimo neho vyskytne nejaký problém. Necítia sa byť v dobrej forme a výsledok v Lige majstrov bol pre nich zlý. Máš na to. Pomaly prestavať.

„Erik den Haag je pod veľkým tlakom a jeho tím nehrá dobre. [Rasmus] Hojlund nedostáva v Premier League takú medzeru ako v Lige majstrov.

READ  Severné Írsko vyradilo Slovensko v play-off o Euro 2020

„Ak chcete vyhrávať tituly, potrebujete góly od svojich útočníkov. Keď sa pozriete na Erlinga Hollanda v Manchestri City, útočníci sa musia zľaknúť, no v Hojlundovi vidím hráča. Páči sa mi jeho pohyb a má smolu.“ Skórovať proti Lutonovi bolo z jeho kolena alebo bedra.

„Snažil sa zareagovať a zlepšiť sa a to sa mu nestávalo, ale keď dostane jeden, dostane dva, tri a začne to prichádzať.

„Má tempo a nezdá sa, že by ho hralo za Manchester United. Potrebuje trochu šťastia v Premier League.“

Edwards: Ukazuje to náš pokrok

Napriek tesnej porážke s Manchestrom United manažér Luton Town Rob Edwards verí, že jeho tím sa pred reprezentačnou prestávkou uberá správnym smerom.

Šéf Lutonu Rob Edwards bol hrdý na postup svojho tímu na Old Trafford.

„Z hry sme nič nemali,“ povedal.

„Bolo pekné ísť do polčasu 0:0. Jasne dominovali v držaní lopty, mali sme pár chlpatých momentov, mali sme dobrý moment s Carltonovou hlavičkou a pár štandardiek. To bolo dôležité. Museli sme byť v hra.

„Bol som spokojný s tým, ako hráči hrali. Boli sme odvážni na lopte. Máme takmer polovicu lopty tu na Old Trafford a to pre nás ukazuje, že ako futbalový klub rastieme a zlepšujeme sa.“

„V druhom polčase bolo pre nás ťažké nájsť spôsob, ako ich rozobrať a vytvoriť si veľkú šancu.“

Štatistiky Opta: Ten Hoagov rekordný štart

• Eric den Haag má na konte 30 víťazstiev vo svojich 50 zápasoch Premier League pod vedením Manchestru United (D6 L12), čo je najviac víťazstiev vo svojich prvých 50 ligových zápasoch ktorýkoľvek manažér Red Devils, ktorý má na starosti klub.
  • Po 12 víťazstvách medzi májom 2011 a marcom 2013 vyhral Manchester United posledných 11 zápasov Premier League proti novo povýšeným hráčom.
  • Luton inkasoval aspoň raz vo všetkých doterajších 12 zápasoch Premier League (celkovo 22), pričom iba Leicester čakal dlhšie na svoje prvé čisté konto v súťaži (bezgólová remíza s Blackburnom v 19. zápase. dec. 1994).
  • Iba nové tímy Burnley (10) a Sheffield United (9) prehrali v tejto sezóne viac zápasov v Premier League ako Luton (8).

Čo bude ďalej?

Po reprezentačnej prestávke Manchester United Návrat s výletom do Goodison Parku Everton v nedeľu 26. novembranaživo Super nedeľa na oblohe hra; Začiatok o 16.30 hod.

medzitým Luton V sobotu 25. novembra sú opäť v akcii. Vedú Krištáľový palác Na Kenilworth Road; Začiatok o 15:00 hod.