Technológie

Múzeum Andyho Warhola oznamuje rozšírenie o 45 miliónov dolárov | Inteligentné správy

Budova za 45 miliónov dolárov bude zahŕňať priestor na vystúpenia a priestory na podujatia.
Múzeum Andyho Warhola

The Múzeum Andyho Warhola V Pittsburghu plánuje expanziu za 45 miliónov dolárov, ktorá bude obsahovať dizajnové prvky inšpirované dielom umelca.

Plán vyžaduje vybudovanie nového priestoru s rozlohou 57 766 štvorcových stôp na vrchu parkoviska, ktoré sa nachádza oproti múzeu. projekt, ktorým je Pittsburghský projektový výbor Schválené Minulý týždeň múzeum rozšíri svoju stopu o viac ako 60 percent.

Hoci vedúci múzeí stále dokončujú časový plán, výstavba by sa mohla začať už na jar budúceho roka, s otvorením začiatkom roka 2026.

Súčasťou štvorposchodového objektu bude hľadisko s miestami na státie až pre 1000 hostí, ako aj centrum podujatí až pre 360 ​​divákov. Keď si architekti začali predstavovať dizajn a usporiadanie budovy, obrátili sa na Warhola, aby sa inšpirovali.

Napríklad navrhuje, aby miesto konania bolo v krabici v budove Pittsburgh Post-GazetteMarek Belko. Táto voľba zapôsobila VtákWarhol akvarel zobrazujúci jasne červeného vtáka v klietke.

„Máme tento vzácny organický materiál, ktorý je súčasne viazaný bez štruktúry okolo neho,“ povedal minulý mesiac plánovacej komisii Eric Booth, prezident Desmon Architects, firmy pracujúcej na projekte. Pittsburgh Post-Gazette. „Metaforickou paralelou je tu samotná krabica.“

Architekti tiež študovali dve budovy, v ktorých Warhol trávil väčšinu času v New Yorku: AJ Tittenhofer Building a ďalšiu budovu na 462 Broadway. Obe štruktúry sú „jednoduché, elegantné a klasické,“ povedal Booth komisii a tieto vlastnosti sa odrazia v novom umiestnení múzea.

Nová budova je súčasťou iniciatívy múzea „Pop District“, čo je projekt v hodnote 60 miliónov dolárov zameraný na premenu okolia múzea na významnú umeleckú a kultúrnu destináciu. Počas nasledujúcich desiatich rokov múzeum dúfa, že rozšíri šesť blokov okolo svojho súčasného zariadenia v štvrti North Shore v Pittsburghu.

„Andy je aj naďalej symbolom amerického podnikateľského ducha – skutočným agentom vplyvu a zmien,“ povedal. Patrick MooreRiaditeľ múzea A správa Táto iniciatíva bola oznámená minulý rok. „Teraz máme plán a zdroje, aby sme to dosiahli ako agent zmeny pre Pittsburgh.“

Predstavitelia múzea tvrdia, že projekt pomôže generovať príjmy a návštevnosť, aby sa zabezpečilo, že Warholovo dedičstvo žije v jeho rodnom meste Pittsburgh.

Narodil sa umelec Andrew Warhola V roku 1928, keď sa jeho rodičia usadili v Pittsburghu a Mestečko V blízkosti Karpát na území dnešného Slovenska.

Warhol študoval grafický dizajn na Carnegie Institute of Technology (dnes Carnegie Mellon University) v Pittsburghu. Po ukončení štúdia v roku 1949 sa presťahoval do New Yorku a venoval sa kariére komerčného maliara. Kým tam on „a“ odpadá Od konca jeho priezviska.

Začiatkom 60. rokov začal vytvárať pop-artové obrazy inšpirované vyobrazeniami Campbellových plechoviek polievky a fliaš Coca-Coly, tovaru a reklám.

V tomto období sa Warhol začal venovať aj fotografickej sieťotlači, technike, ktorú používal na vytváranie farebných portrétov celebrít a iných významných postáv ako Marilyn Monroe a Elizabeth II. Experimentoval aj s filmom, sochou a performanciou.

Warhol zomrel v roku 1987 a vo svojom závete nariadil, aby väčšina jeho majetku bola použitá na založenie. Nadácia Andyho Warhola pre vizuálne umenie. Nadácia, ktorá založila Múzeum Andyho Warhola, otvorené v roku 1994, spolupracuje s The Art Foundation a Carnegie Institute.

Dnes sa múzeum považuje za „jedno z najkomplexnejších múzeí jedného umelca na svete“. Je to príliš veľa 500 000 produktov Vo svojej zbierke.

Získajte najnovšie správy do svojej doručenej pošty každý týždeň.

READ  Farmárske fondy EÚ - Poslanci sa snažia vyjednávať s Urbanom a Babikom o politike

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close