šport

My West Ham Scrapbook – Nigel Winterburn

Nigel Winterburn, ktorý prišiel do West Hamu United v rovnaký deň v roku 2000, má za sebou 94 vystúpení v troch sezónach v dresoch Claret and Blue.

Vytváranie plánov pre Nike

Počas posledných dvoch mesiacov kampane 1999/00 som prestúpil do West Ham United.

S 13 sezónami v Arsenale som vedel, že môj čas v Gunners sa blíži ku koncu a s výnimkou štikútania na poslednú chvíľu by som v lete 2000 odišiel do Upton Parku.

Bolo to ľahké rozhodnutie – finančne, s platom, ktorý som zarábal v Harry Rednab, futbalovo múdry, ‚Ktorý klub je pre mňa najvhodnejší?‘ Odpoveď je vždy West Ham United.

Môžem mať 36 rokov, ale rozhodne som sa nepridal k Hammers kvôli konečnému vyplateniu nárazníka a bol som odhodlaný dokázať to fanúšikom. Iste, prekročil som svoj vrchol – kto nemá taký vek? – Ale viem, že stále môžem hrať v Premier League ešte dve sezóny.

Moje kroky boli potrebné na to, aby som fanúšikom povedal, že vám to dám na 100% v každom zápase, ako som to urobil vo Wimbledone a Arsenale.

S Harrym som si rozumela dobre a vek nevnímal ako prekážku, najmä s takými, ako sú Stuart Pierce (38), Igor Stimack (33) a Tower Zucker (32) v tíme. Keď sa Frank Lampart, Rio Ferdinand, Joe Cole a Michael Garrick začali budovať, tím mal skvelú zmes mladosti a skúseností.

S Harrym som o formácii nediskutoval, bol som zvyknutý na našu pevnú vidlicu vzadu s Arsenalom, kde som neprekročil polovičnú čiaru a bol som šokovaný, keď ma požiadal, aby som začal nabíjať ľavú stranu hore a dole. Hrám rolu krajného obrancu!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close