Hlavné správy

Na protivládnom zhromaždení na Slovensku sa zúčastnilo okolo 15-tisíc ľudí

Bratislava 16. marca (UNI) Slovenský portál dennikn.sk v piatok informoval, že na protivládnom zhromaždení organizovanom opozičnými stranami v hlavnom meste SR Bratislave sa zúčastnilo približne 15 000 ľudí.

Správa uviedla, že opozícia sa vrátila k protestom proti vláde Roberta Fica. Demonštráciu zorganizovali dve opozičné strany zastúpené v parlamente: Progresívne Slovensko a Sloboda a Solidarita. Hlavnou témou mítingu bol nesúhlas zhromaždených s reformou štátnej televízie, ktorú navrhla Figova vláda, a zahraničnou politikou súčasného kabinetu.

Od konca roku 2023 sa na Slovensku občas protestuje. Podnietila ich iniciatíva vlády na čele s Ficom uskutočniť rozsiahlu reformu trestného práva, vrátane zmiernenia niektorých ekonomických, korupčných a majetkových trestov. Trestné činy a zatvorenie Úradu špeciálnej prokuratúry. Opozícia na Slovensku uviedla, že návrhy na zatvorenie špeciálnej prokuratúry prišli, keď vláda chcela zastaviť trestné stíhanie politicky citlivých prípadov; Nesúhlasilo ani s navrhovaným znížením trestov. UNI/SPUTNIK AKS

READ  Nebolo to správne, bolo to spôsobené hlavne únavou

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close