Veda

NASA v utorok odstúpila od štartu lode Artemis I, zamietla rozhodnutie o vrátení späť – Orlando Sentinel

S blížiacou sa hrozbou, o ktorej sa predpokladá, že bude hurikán Ian, NASA v sobotu hodila uterák na utorkový pokus o štart svojej misie Artemis I na Mesiac z Kennedyho vesmírneho strediska.

V nedeľu manažéri naznačili, že robia rozhodnutie o tom, či vrátiť späť masívnu kombináciu 5,75 milióna libier a 322 stôp dlhú kombináciu rakety Space Launch System, mobilného odpaľovacieho zariadenia a kozmickej lode Orion na ochranu vozidla. Bude čakať dávno predtým. Montážna budova.

Toto rozhodnutie nepríde až do pondelka a potenciálne vrátenie sa začne až v pondelok alebo v utorok, v aktualizácii uverejnenej na webovej stránke NASA v nedeľu večer.

„Manažéri sa stretli v nedeľu večer, aby si prezreli najnovšie informácie o búrke od Národného úradu pre oceán a atmosféru, US Space Force a National Hurricane Center a opäť v pondelok, aby umožnili zhromažďovanie dodatočných údajov cez noc pred prijatím rozhodnutia.“ NASA naďalej uprednostňuje svojich ľudí a zároveň chráni raketové systémy a systémy kozmických lodí Artemis I,“ píše sa v aktualizácii.

Pôvodne NASA naznačila, že rollback by mohol potenciálne začať v nedeľu večer alebo už v pondelok.

S každou aktualizovanou predpoveďou sa účinky príchodu búrky naďalej odtláčajú od vesmírneho pobrežia. Predpovede pôvodne hovorili, že vesmírne pobrežie môže v utorok ráno pocítiť vietor so silou tropickej búrky, v rovnakom čase, kedy NASA zamýšľala spustiť.

Tropická búrka Ian, ktorá sa momentálne nachádza v centrálnom Karibiku, sa podľa predpovedí v nedeľu večer alebo v pondelok ráno zmení na hurikán a potom sa presunie na sever od Kuby do Mexického zálivu. Jeho stred bude v stredu podľa predpovedí viac ako 100 míľ od juhozápadného pobrežia Floridy ako hurikán 2. kategórie s možným dopadom na pevninu kdekoľvek od Panhandle po Fort Myers s nárazmi 105 míľ za hodinu v piatok neskoro.

READ  CDC - NBC Bay Area

Od nedele 11:00 sa trasa konsenzu zameriava na veľkú odbočku južne od centra búrky Tallahassee.

„Agentúra pristupuje k svojmu rozhodovaciemu procesu krok za krokom, aby umožnila agentúre uspokojiť potreby ich rodín včasným dokončením bezpečného postupu na ochranu bezpečnosti svojich zamestnancov, ako aj ostatných. chrániť možnosť pokračovať v príležitosti spustenia v aktuálnom okne, ak sa predpoveď počasia zlepší,“ uvádzalo sa v úvodnom vyhlásení v sobotu.

Na piatkovom brífingu manažéri misie poznamenali, že raketa bola certifikovaná tak, aby znášala trvalý vietor s rýchlosťou 85 mph na štartovacej rampe. Príprava hardvéru na cestu a pomalá 4-míľová cesta z Launch Pad 39-B do VAB bude trvať približne tri dni. Predtým úradníci uviedli, že príchod a odchod z VAB by mohol vyvinúť väčší tlak na hardvér, takže ak môžu, je lepšie zostať na štartovacej rampe.

Prejdite na Launch – Space News

týždenne

Získajte pre svoj teleskop prehľad o všetkých novinkách týkajúcich sa vesmíru, od štartov rakiet až po pokroky v kozmickom priemysle.

„Máme robustný dizajn, ale chceme chrániť vozidlo,“ povedal hlavný inžinier SLS John Blevins.

Ak sa manažéri rozhodnú zostať na podložke, najbližšou príležitosťou na spustenie počas tohto okna je nedeľa 2. októbra, 109-minútové okno, ktoré sa otvorí o 14:52 a odštartuje na približne 41-dňovú misiu. novembra. 1 1

Potom bude musieť NASA čakať, kým budú ďalšie dostupné okná 17. – 31. októbra, 12. – 27. novembra a 9. – 23. decembra. Každé okno pozostáva len z určitého počtu dní, počas ktorých sú Zem a Mesiac v správnych pozíciách pre plánovanú misiu.

Artemis I je bezpilotná misia, ktorá kombinuje mobilný odpaľovač, raketu Space Launch System a kozmickú loď Orion. Ťah 8,8 milióna libier SLS pri štarte by z nej urobil najsilnejšiu raketu, aká kedy vzlietla zo Zeme, čím by prekonala rakety Saturn V z misií Apollo.

READ  Najlepší epidemiológ tvrdí, že Švédsko nemá známky stádovej imunity obmedzujúcej koronavírusy

Kozmická loď Orion bude prenesená do trans-lunárnej injekcie, počas ktorej sa plánuje poslať ju na 280 000 míľ, 40 000 míľ od Mesiaca. Urobí niekoľko obehov Mesiaca počas niekoľkých týždňov, kým sa vráti na Zem rýchlejšie ako ktorákoľvek kozmická loď s hodnotením ľudí, ktorá produkuje teplo 5 000 stupňov Fahrenheita rýchlosťou 24 500 míľ za hodinu. Znova sa pokúsi prihlásiť.

Cieľom je zabezpečiť, aby Orion vydržal extrémy, aby udržal ľudí v bezpečí na budúcich misiách. Ak bude úspešná, Artemis II by mohla letieť s posádkou na obežnú dráhu Mesiaca v roku 2024 a Artemis III začiatkom roku 2025, aby sa ľudia vrátane prvej ženy vrátili na povrch Mesiaca, po prvý raz od Apolla 17 v roku 1972. môže vzlietnuť.

Sledujte vesmírne pokrytie Orlanda Sentinela Facebook.com/goforlaunchsentinel,

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close