Svet

Otec opúšťa rodinu v Limericku, aby bojoval vo vojne na rodnej Ukrajine

Otec z Limericku hovorí svojej žene a synovi, ako odtiaľto odísť bojovať s ruskými jednotkami na Ukrajine postihnutej jeho vlastnou občianskou vojnou.

Mykola Krutzik, ktorý žije a pracuje v Limericku viac ako 20 rokov, sa pripravuje na presťahovanie do škrupinového mesta Kyjev, kde nemôže zostať jeho starý otec, ktorý má rakovinu a je vystavený každodenným raketovým útokom.

Krutsik (53) a skupina priateľov plánujú nastúpiť na loď do Francúzska a prejsť ukrajinskú vojnovú zónu cez Nemecko a Poľsko.

Krutzik vo svojom dome povedal: „Idem na Ukrajinu, pretože Rusko začalo túto vojnu, zabíjajú Ukrajincov, deti, ženy. Musím pomôcť, musím tam byť, aby som pomohol svojim kolegom Ukrajincom.“

„Ja a niektorí priatelia pôjdeme a zostaneme v Kyjeve – je to veľmi dôležité, pretože je to hlavné mesto Ukrajincov,“ povedal.

„Niektorí členovia mojej rodiny, vrátane môjho otca, sú v Kyjeve. Môj otec je starý, má 76, má rakovinu, je veľmi chorý, žije v centre mesta Kayvil, ale nemôže chodiť, “dodal.

„Hovoril som s ním. Nechce odísť z Kyjeva. Chce tam zostať, ale nie je to dobré.“

Krutsik odchádza so svojím synom Nicole a manželkou Liliou, keď sa pripravujú na privítanie rodiny a priateľov, ktorí odchádzajú z vojny.

„Moja žena a syn by tu mali byť, pretože môžu odtiaľto pomôcť. Pomohlo by mi, keby sa so mnou mohli porozprávať, keď skončím,“ povedal.

Krutzik, ktorý je v Limericku riaditeľom Asociácie Ukrajincov pri Republikánskom dobročinnom truste Írska (AURI), pred odchodom absolvoval základný vojenský výcvik.

Položil si pravú ruku na hruď a vyhlásil: „Mojím jediným tréningom je moja láska k Ukrajine, je v mojom srdci.“

„Rusko nikdy neokupuje Ukrajinu. Rusko slepo nasleduje svoju vládu, ale na Ukrajine ľudia nasledujú ľudí, milujú svoju zem, v Rusku milujú svojho pána.

„Ukrajina nebude slepo chrániť svojich pánov, ale oni budú chrániť svoje domovy. Sme hrdá krajina,“ povedal.

READ  Trump, ktorý znovu získal Senát, je stále mocnou silou v republikánskej politike

Bývalý majiteľ obchodu s elektronikou sa vrátil na Ukrajinu v roku 2014 po tom, čo Rusko anektovalo Krym, aby zásobovalo deti a iné predmety, a získal dobrovoľnícku medailu.

V priebehu rokov nazbieral osem takýchto medailí za dobrovoľnícku prácu na Ukrajine.

Krutzik plánuje priniesť so sebou nejaké zdravotnícke potreby vrátane teplomerov, obväzov, chirurgických stehov, vreciek na ľad a chirurgických rukavíc.

Svojmu sprievodu prináša aj vojenské prilby, spodnú bielizeň, uniformy, topánky a čižmy, aby ochránil Ukrajinu pred ruskou inváziou.

# Otvorená žurnalistika

Žiadne správy sú zlé správy
Podporte denník

Váš Príspevky Pomôžte nám držať krok s vami dôležitými príbehmi

Podporte nás teraz

Priznal, že sa bál, „ale každý sa bojí, všetci ľudia sa bojí“.

„Nepôjdem zomrieť na Ukrajinu, pomôžem, ochránim ťa.

Jeho syn Nicole (20), ktorý sa narodil v Limericku, povedal, že chce ísť s otcom do Kyjeva, aby sa postaral o matku a privítal príbuzných prichádzajúcich do Limericku cez ukrajinskú hranicu.

„Áno, samozrejme, že mi na ňom záleží, ale viem, že v takejto situácii niečo urobí a chápem to,“ povedala Nicole.

„Zostal som, ale mal som v úmysle ísť, ale musel som sa postarať o mamu a ostatných členov rodiny, ktorí sem mali prísť, takže som musel zostať.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close