Svet

Parlament, verejný protest po útoku na kuvajtského turistu v tureckom Trabzone

Turecké úrady oznámili, že zadržali občana, ktorý napadol kuvajtského turistu v čiernomorskom meste Trabzon na severovýchode Turecka.

Tie isté úrady začali vyšetrovanie incidentu, ktorý vyvolal v Kuvajte vlnu protiparlamentných protestov a pobúrenia na sociálnych sieťach.

Wael Al-Enezi, kuvajtský veľvyslanec v Turecku, potvrdil, že veľvyslanectvo pozorne sleduje útok na kuvajtského turistu v Trabzone.

Povedal, že kuvajtský štátny príslušník, ktorý bol napadnutý, je v bezpečí a „konzulárni úradníci sú v Trabzone, aby sa prípadom zaoberali“.

„Turecké úrady sú týmto prípadom veľmi znepokojené a právny poradca veľvyslanectva proces pozorne sleduje,“ uviedol Al-Enisi v médiách.

„Turecké úrady zadržali podozrivého zodpovedného za útok niekoľko hodín po incidente a momentálne je vo väzbe,“ potvrdil.

Čísla zverejnené tureckým ministerstvom cestovného ruchu ukazujú, že počet kuvajtských turistov, ktorí navštívia Turecko za šesť mesiacov do roku 2023, dosiahol 163 496 turistov.

Podľa tureckých záležitostí v „X“ sa kuvajtský turista prechádzal so svojou rodinou po námestí Trabzon, keď naňho zaútočili Turci a utrpel ťažké zranenia hlavy.

Provincia Trabzon v nedeľu potvrdila, že muž zodpovedný za útok bol zatknutý a čelí súdu.

Provinční predstavitelia vo vyhlásení vysvetlili, že medzi zahraničnými turistami vypukol v Trabzone večer 16. septembra slovný spor.

„Turecký štátny príslušník sa mylne domnieval, že turisti kládli odpor policajtom, ktorí zasahovali, aby bitku upokojili, a tak náhle zasiahol a napadol kuvajtského turistu, čo spôsobilo, že spadol na zem,“ uviedli.

Provincia potvrdila, že polícia okamžite zatkla a zadržala podozrivého a začalo sa proti nemu súdne vyšetrovanie na základe pokynov Úradu korunnej prokuratúry v provincii.

Predstavitelia Trabzonu potvrdili, že zranený kuvajtský turista sa momentálne lieči v nemocnici pod dohľadom provincie.

Tí istí predstavitelia uviedli, že stav Kuvajtu nie je kritický.

READ  4 Úplné štipendiá vo Švédsku pre zahraničných študentov

Kuvajtskí zákonodarcovia však od ministerstva zahraničných vecí krajiny Perzského zálivu požadovali rýchly zásah, pričom útok ostro odsúdili a k ​​incidentu pristupovali s maximálnou vážnosťou.

„Brutálny útok na kuvajtského turistu a jeho rodinu na verejnosti si vyžaduje v prvom rade rýchlu reakciu kuvajtského veľvyslanectva v Turecku, aby poskytla zdravotnú starostlivosť zranenej osobe a zabezpečila bezpečnosť jej rodiny až do bezpečného návratu pod dohľadom. ministerstva zahraničných vecí,“ povedal kuvajtský poslanec Usáma Al-Zaid.

„Právne kroky by sa mali podniknúť aj proti tým, ktorí útok vykonali,“ dodal Al-Zaide.

„Dôstojnosť kuvajtských občanov v Kuvajte chráni zákon a ich dôstojnosť mimo jeho hraníc patrí do kompetencie ministerstva zahraničných vecí,“ zdôraznil.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close