Zábava

Paunish Mendratha bol vybraný na prvú streľbu na olympijských hrách v Paríži v roku 2024 v Indii

Po chvályhodnom štvrtom mieste v disciplíne mužov v trape na prebiehajúcich majstrovstvách sveta v brokovnici ISSF v chorvátskom Osijeku sa Paunish Mendirata stal pre Indiu najlepším miestom v parížskej olympijské kvóte 2024. (Viac športových správ)

Bowneeshovi sa ušla medaila z majstrovstiev sveta ako prvému, ktorý trafil 13 z prvých 15 víťazstiev v zápase o medaily na 35 rán.

V daný deň boli v disciplíne trap mužov a žien po štyri kvótované miesta.

Dvadsaťtriročná rodáčka z Faridabadu, ktorá sa nachádza na 144. mieste svetového rebríčka (pred finále), však zabezpečila tejto krajine miesto na olympijských hrách v Paríži po tom, čo sa dostala na čelo rebríčka s 24 z 25 víťazstiev v zápase 2. prípravného kola.

Bol to brilantný výkon od indického mladíka, ktorý predtým vyhral seniorskú medailu na svetovej scéne a vyhral tímové striebro na Svetovom pohári v Changwone začiatkom roka.

Skôr v ten deň dokončil svoje posledné kvalifikačné kolo so skóre 25/25 121. V rozstrele zo štyroch strán, ktorý rozhodol o konečných pozíciách v kvalifikácii, skončil štvrtý a skončil druhý.

Osem strelcov sa kvalifikovalo do dvoch kvalifikačných kôl z poľa 154. O siedme a ôsme miesto sa konal 11-cestný rozstrel.

V druhom nasadenom kole sa Američan Derrick Mayne stretne s Britom Aaronom Headingom, svetovou trojkou, a Katarčanom R.H. Derrick Main skončil druhý, zatiaľ čo Al-Atba a Heading skončili šieste a ôsme v kvalifikácii.

Hlava sa uklonila ako prvá a zasiahla 11 z prvých 15 terčov. Američan Maine viedol s čistými 15 údermi, zatiaľ čo Bowneesh bol druhý so 14 údermi. Katarský Al-Athba mal v tejto fáze 12 víťazstiev.

Ind s miestom v kvóte zišiel z kože a trafil 10 gólov rovno, aby prekonal kolo a spečatil kvótu.

Mein minul svoje posledné tri góly, aby vstúpil do rozstrelu s Al-Atbou, ktorý vyhral v prvom rozstrele.

READ  Slávny gitarista Eddie Van Halen podľahol rakovine - hudba - kultúra

Vo finále ich doplnili Brit Nathan Hales a Číňan Tchaj-pej Kun Bai-Yang. Dostali sa na čelo kvalifikácie so 123 bodmi. Hales vyhral prvé kolo hodnotenia a Yang skončil druhý.

Indka začala skvele aj vo finále, no v posledných piatich výstreloch minula rozhodujúce birdie a prišla o medailu. Američan Maine získal zlato s 33 výhrami, Hales získal striebro s 31 výhrami. Yang skončil s 23 údermi v etape na 25 rán. Traja medailisti obsadili aj ďalšie tri kvótové miesta pre svoje krajiny.

Spomedzi iných Indov sa skúsenému Prithvirajovi Thondaimanovi nepodarilo urobiť aspoň rozstrely a dostať sa do renkingového kola, napokon skóroval 119 a skončil 22. 120 sú posledné dve známky, ktoré sa kvalifikujú do kola hodnotenia. Vivaan Kapoor je späť na 119. pozícii so 107 bodmi.

Neeruová skončila na 29. mieste so 111, Shreyasi Singh na 35. mieste a Manisha Khirová sa delila na celkovom 61. mieste so 102. Po piatich kolách na 25 rán v kvalifikácii India neurobila veľký pokrok v trape žien.

Zlato na podujatí získala Francúzka Carol Carmenier. Francúzsko, Španielsko, Slovensko a Austrália prevzali parížsku olympijskú kvótu.

India je momentálne štvrtá v medailovej tabuľke s jednou zlatou medailou.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close