Hlavné správy

Piata svadba na obzore a potom … Českého herca zasiahla smrť!

Ladislav Frej sa narodil 26. novembra 1941. Jeho otec bol ľudový rozprávač, sám hrával na husle, spieval a ochotnícke divadlo.

Vyštudoval herectvo a prešiel niekoľkými divadlami, niekoľko rokov pôsobil aj v Národnom divadle, no v roku 1998 sa vrátil do Vinohradského divadla.

Pred kamery sa postavil od 60. rokov 20. storočia a jeho popularitu mu priniesla séria Nemocnica na okraji mesta, kde si zahral lekára a zároveň syna primárnej Sovy.

Piata svadba na obzore

Zdroj: CT

Ďalšou známou sériou bol Malý pitaval z veľkomesta, ktorý účinkoval aj v pokračovaní Nemocnice. Na svojom konte má okolo 80 filmov.

Jeho súkromie je však plné aj zápletiek a (ne) nečakaných zvratov. Frej má až 4 manželstvá. Hovorí sa, že prví traja neboli veľmi šťastní, štvrtý bol krásny … ale ani počas neho sa herec nevyhol. Išlo o vzťah s herečkou Věrou Galatíkovou.

Věra Galatíková a Ladislav

Zdroj: CT

Počas tohto manželstva mal Frej pomer s kolegyňou Janou Šulcovou a neskôr priznal, že svoju poslednú priateľku vyhľadal ešte za života Galatíkovej. “S manželkou Věrou sme išli do reštaurácie, kde obsluhovala Gábinka, moja súčasná priateľka. Hľadal som ju,” uviedol k svojmu poslednému vzťahu.

Spočiatku svadbu vylúčil, ale nakoniec s o 23 rokov mladšou brunetkou začali plánovať svoj veľký deň. Šťastný Frej s nadšením hovoril s novinármi o nadchádzajúcej svadbe, mali dokonca zvolený dátum a oblečenie. Zrazu však bolo ticho a svadba sa odložila.

Gabriele, ktorá v minulosti bola pacientkou s rakovinou, diagnostikovali nádor na pankrease. Ladislav ju po zákroku požiadal o ruku. Nakoniec sa svadby, žiaľ, nedožila … V auguste herec navždy prišiel o snúbenicu.

Ladislav Frej so svojou partnerkou

Zdroj: Profimedia

READ  Ako Čína takmer ukradla americké voľby! - jankratky.blog.pravda.sk

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close