šport

Plnenie olympijského sna

Tenisové esoEoghan Jennings na snímke pred Európskym olympijským festivalom mládeže na Slovensku od 24. do 31. júla. Obrázok: Súbor hry

Rozhovor
Michael Gallagher

Športovci z 50 krajín Európy sa tento týždeň stretnú v Bratislave, aby oslávili šport a zúčastnili sa na Európskej olympiáde mládeže.
Medzi tisíckami talentovaných športovcov bude tínedžer z Westportu Eoghan Jennings, mladý muž, ktorý prijal radosť zo športu a dobrodružstvá, ktoré prináša.
14-ročný mladík bol uprostred príprav, keď koncom minulého týždňa hovoril pre The Mayo News. Usadený v rodnom meste svojej matky v Corku hrá turnaj za Slovensko, aby zdokonalil svoje schopnosti a výzvy, ktoré ho tam čakajú.
Eoghan bude reprezentovať Írsko vo dvojhre aj v zmiešanej štvorhre. Jej deblová partnerka Rachel Deegan je ďalšou tínedžerkou s obrovským potenciálom a už sa nevedia dočkať, kedy dostanú to najlepšie, čo im kontinent môže priniesť.
Eoghan nebol dlho mimo medzinárodnej konkurencie – proti nórskej jednotke prehral 7:6 v poslednom sete. Keď s ním hovorím vo štvrtok večer, je jasné, že dekan Westport sa nezľakol konkurencie ani prostredia.
„Veľmi sa na to teším. Milujem hru a rád hrám, takže toto je pre mňa ďalšia príležitosť. Neviem ako ostatní hráči, budú naozaj dobrí.“
„Tenis je veľká hra v mnohých európskych krajinách a posielajú svojich najlepších hráčov, takže bude skvelé postaviť sa proti nim a uvidíme, čo sa stane.“
Eoghanov prístup je výborný. Všade, kam sa pozrie, vidí príležitosti a cesty k dokonalosti, čo poviete na chlapca z Westportu reprezentujúceho Írsko na olympijských hrách mládeže?
„Jedného dňa som dostal pozvánku zahrať si na turnaji s ďalšími 15 chlapcami v Dubline a našťastie som ho vyhral, ​​takže idem do Bratislavy,“ odpovedal vecne, no muselo toho byť viac. . . Aký je príbeh zozadu? Aké sú najskoršie kapitoly Eaganovej športovej histórie?
„Keď som bol mladý, presťahovali sme sa z Dublinu do Westportu a čoskoro som začal hrať tenis. Moja rodina je veľmi športová.
„Moja mama hrala veľa tenisu, keď bola mladá, a môj otec bol blázon do hádzania a futbalu. Sme veľký vo všetkých športoch, takže v dome je rušno.
„Prvýkrát som hral tenis vo Westporte a potom v Castlebar Tennis Club, keď sa otvorila kupola a stále tam hrám.“ „Chodím do školy v St Gerald’s v Castlebare, pretože je to blízko tenisového klubu a uľahčuje mi to hrať a trénovať. Tréningom trávim každý týždeň sedem-osem hodín, no hrám veľa futbalu, takže na nič iné mi veľa času nezostáva.
Opíšte svoje pôsobenie vo futbale. Nakoľko je to dôležité?
„Milujem to. Bol som súčasťou tímu Westport, ktorý nedávno vyhral Féile a to pre mňa veľa znamená. V súčasnosti hrám futbal rovnako alebo viac ako tenis a milujem ho.
„Milujem šport. Užívam si zábavu, súťaž a ľudí. Hral som aj hurling, ale tento rok som hral iba jeden zápas, pretože nebol čas,“ povedal predtým, ako sa ho opýtali na svojich spolužiakov v St Gerald’s.
„Vedia, že hrám trochu tenis, ale nie je to pre nich až také dôležité. Vedia, že hrám pár turnajov a strávim nejaký čas v tenisovom klube, no väčšina z nich má väčší záujem o to, aby som hral futbal s Westportom.
Aká je teda budúcnosť mladého muža z Westportu, ktorý miluje šport a príležitosti, ktoré ponúka?
„Zatiaľ nad tým nerozmýšľam. Teraz si to všetko užívam. Možno si v budúcnosti budem musieť vybrať medzi športom, ale na tom teraz nezáleží. Viem, že ak veci napredujú na tenisovom fronte, možno bude šanca ísť do Ameriky po strednej škole, ale to bude roky preč. Teraz myslím na Bratislavu a robím, čo môžem, aby som si ten zážitok užil.

READ  Fernandez, Andres: Kanada postavila slabší tím po tom, čo Billy Jean odobral Kráľovský pohár

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close