šport

Portugalsko oznámilo zostavu na septembrovú reprezentačnú prestávku

Portugalsko vyhralo všetky štyri kvalifikačné zápasy

Portugalsko vymenovalo svoj tím pre septembrové kvalifikačné zápasy na budúcoročné EURO 2024 v Nemecku. Portugalsko sa stretne so Slovenskom v Bratislave budúci piatok pred hosťovaním v Luxemburgu v Lisabone.

Pri súčasnom tempe sa očakáva, že Portugalsko sa kvalifikuje z prvého miesta vo svojej skupine, keďže ešte neprehralo ani jeden zápas v kvalifikácii.

Medzi ďalšie tímy v skupine J patria – Slovensko. Luxembursko, Bosna a Hercegovina, Island a Lichtenštajnsko.

Očakáva sa, že kapitánom tímu bude Talisman Cristiano Ronaldo. Tím bude trénovať a riadiť Roberto Martinez. Portugalský kapitán je držiteľom rekordu v počte gólov a najviac odohraných zápasov v medzinárodnom futbale a histórii.

Tréner Roberto Martinez povedal o Ronaldovej prítomnosti v tíme.

„Pre hráča, ktorý odohral 200 zápasov, je to niečo výnimočné,“ povedal tréner Ronalda v Portugalsku Roberto Martinez, ktorý v doterajších štyroch kvalifikačných zápasoch strelil päť gólov.

„Môžem povedať, že som veľmi šťastný, že mám v tíme Cristiana Ronalda.“

Portugalsko vyhralo Euro Cup 2016 pod vedením Cristiana Ronalda.

Zostava Portugalska pre nadchádzajúce kvalifikačné zápasy

Brankári: Diogo Costa (Porto/PORT), Jose Cha (Wolves/Angl.), Rui Patricio (Rím/Tal.)

Obrancovia: Diogo Dalot (Manchester United/ANG), Nelson Semedo (Wolves/ANG), Joao Cancelo (Manchester City/ANG), Danilo Pereira (Paris Saint-Germain/FRA), Ruben Diaz (Manchester City/ANG), Antonio Silva (Benfica ) ), Goncalo Inacio (Sporting Lisabon), Toti (Wolves/ANG).

Stredopoliari: Joao Balhinha (Fulham/ANG), Ruben Neves (Al-Hilal/KSA), Bruno Fernandes (Manchester United/ANG), Odavio (Al-Nasr/KSA), Vidinha (Paríž Saint-Germain/FRA), Bernardo Silva ( Manchester City/ANG)

Vpred: Ricardo Horta (Braga), Rafael Leo (AC Miláno/ITA), Joao Felix (Atletico Madrid/Špan.), Cristiano Ronaldo (Al-Nasser/KSA), Pedro Neto (Wolves/Angl.), Goncalo Ramos (Paríž Saint-Germain ) /FRA), Diogo Jota (Liverpool/ANG)

READ  Svetová jednička Algaraz postupuje medzi posledných 16 na Miami Masters, Rudd vypadol

Sledujte Khel Now a získajte ďalšie aktualizácie Facebook, TwitterA Instagram A pridajte sa k našej komunite telegram.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close