Austrália 0:0 Francúzsko (7:6 na penalty): Spoluorganizátorky MS žien postúpili do semifinále po dramatickom penaltovom rozstrele | Futbalové správy

Správa o zápase, keď Courtney Wynne strelila víťaznú penaltu pre Austráliu v rozstrele proti Francúzsku; Mackenzie Arnoldová zachránila tri penalty a minula sa; Po 120 minútach bol zápas bezgólový. Austrália bude hrať v stredu v semifinále s Anglickom alebo Kolumbiou

14:01, Spojené kráľovstvo, sobota 12. augusta 2023

Austrália porazila Francúzsko 7:6 na pokutové kopy prvýkrát od bezgólového štvrťfinále MS žien.

Austrálsky brankár Mackenzie Arnold zachránil tri francúzske penalty a jednu minul v dramatickom rozstrele predtým, ako Courtney Wynne premenila rozhodujúci priamy kop a poslala Austráliu do semifinále proti Anglicku a potom v sobotu zdolala Kolumbiu.

Náhradný krídelník sa rozbehol smerom k stredovému kruhu, aby oslávil so svojimi spoluhráčmi, zatiaľ čo štadióny a fanúšikovské zóny po celej krajine vybuchli od radosti.

Španielsko sa v utorňajšom finále v Aucklande stretne so Švédskom

Francúzsko, ktoré postupuje do semifinále druhýkrát od roku 2011, ovládlo prvý polčas aj predĺženie.

Austrálska útočníčka Mary Fowlerová odmietla niekoľko šancí už skôr – jednu zastavila senzačná lapačka Elizy de Almeidovej – a kapitán Sam Kerr nedokázal vystreliť na bránku po tom, čo sa v 55. minúte predstavil ako striedajúci hráč.

Francúzsko dominovalo väčšinu zápasu a Maelle Lakr sa najlepšie z prvých šancí dostal do zlatej šance a v 12. minúte dostal Les Bleus z uhla do vedenia.

Jediné skoré šance Austrálie prišli zo štandardiek proti priebehu hry, ale Fowler mal šestky a hra sa otvorila po polčase.

Obrázok:
Francúzsko nedokázalo prelomiť obranu Austrálie za 120 minút futbalu

Kerr sa presadil s veľkým treskom v 55. minúte, jeho prvý zverenec vyslal ďalekonosnú strelu na útočníka Hayleyho Rasa, ktorú dobre zachránila francúzska brankárka Pauline Peyraud-Magninová.

Francúzsko však prekonalo búrku, ktorú vyvolal debut austrálskeho kapitána, a ich 19-ročný náhradník Pecho čoskoro pohrozil na opačnom konci.

Posledných 15 minút normálneho hracieho času bola napätá, no zbytočná záležitosť s polovičnými šancami na oboch stranách, téma sa opakovala v prvom polčase predĺženia.

Obrázok:
Austrálsky brankár Mackenzie Arnold mal dramatický rozstrel – minul penaltu a predviedol tri zákroky vrátane pokusu o odraz.

Austrálčanka Alana Kennedyová bola potrestaná za faul na kapitánku Francúzska Caitlin Fordovú v 100. minúte, keď za prítomnosti Wendy Renardovej usmernila loptu do vlastnej siete.

V 107. minúte strelu Pecha bravúrne vyrazil brankár Arnold.

To bola predohra k jeho hrdinstvu v rozstrele, v ktorom dvakrát zachránil penalty od Kenza Dalyho a vyškriabal svoju prvú zastávku skôr, ako sa to podarilo.

Čo bude ďalej?

Austrália porazila Anglicko v semifinále Svetového pohára žien. Zápas sa začína v stredu 16. augusta o 11.00 h.

Aký je harmonogram?

Španielsko budem hrať Švédsko Prvé semifinále sa hrá neskôr 15. august V Aucklande čelí Austrália buď Anglicku alebo Kolumbii 16. august Finále sa bude hrať na štadióne Akkar v Sydney 20. august.

Deň pred finále sa odohrá play-off o tretie miesto 19. august V Brisbane.