šport

Superhit od Linkin Park s viac ako miliardou streamov kedysi nahradil štátnu hymnu pred priateľským zápasom FIFA

Linkin Park je jedna z najpopulárnejších rockových skupín na svete. Produkovali niekoľko najpredávanejších skladieb a MTV2 ich označila za šiestu najväčšiu kapelu éry hudobných videí. Po tragickej smrti Chestera Penningtona v roku 2017 si však kapela dala opäť pauzu. Momentálne nepracujú na žiadnom hudobnom videu ani albume, no naďalej sa dostávajú na titulky. Raz počas medzinárodného priateľského stretnutia FIFA vo futbale zaznela náhodne pieseň Linkin Park namiesto národnej hymny tímu.

Reklama

Článok pokračuje pod týmto inzerátom

Niektoré z najpopulárnejších albumov Linkin Park zahŕňajú Hybrid Theory, Meteora a A Thousand Sons. Tie sú však už nejaký čas neaktívne. Ale napriek tomu majú čistú hodnotu viac ako 100 miliónov dolárov.

Reklama

Článok pokračuje pod týmto inzerátom

Linkin Park však zanechal vo futbale svoju stopu, keď namiesto maltskej národnej hymny na priateľských stretnutiach s FIFA zaznela ich super hitová pieseň „Numb“. Malťania sa však pred zaspievaním svojej pôvodnej národnej hymny trochu zasmiali.

Na priateľských stretnutiach s FIFA zaznela namiesto maltskej národnej hymny skladba „Numb“ od Linkin Park.

Malta je malá Futbal Krajina, ktorá hrá v UEFA. Podľa najnovšieho rebríčka FIFA je Malta na 168. mieste na svete. Na titulky sa však dostali ešte pred zápasom FIFA proti Slovensku v roku 2014. Zápas bol dobre navštevovaný, ale zamestnanci štadióna zodpovední za národnú hymnu hrali namiesto maltskej hymny „Numb“ od Linkin Park.

Malťania to však zobrali na ľahkú váhu a rozosmiali to ešte predtým, ako zaznela pôvodná štátna hymna ‚El Innu Maldi‘. Malta hostila v priateľskom zápase Slovensko. Slovensko bolo predzápasovým favoritom a v roku 2014 vyhralo 1:0.

Adam Nemec, momentálne pôsobiaci v rumunskej lige, sa postaral o víťazstvo Slovenska 1:0 nad Maltou. Odvtedy tieto dva tímy hrali s Maltou štyrikrát Nepodarilo sa Porazte ktorúkoľvek z nich.

READ  Kucka je jedinečný, Hubočan môže hrať až do štyridsiatky

Hrala Malta na majstrovstvách sveta?

Reklama

Článok pokračuje pod týmto inzerátom

Malta na 168. mieste sa ešte nikdy nekvalifikovala na žiadny veľký svetový ani kontinentálny turnaj. Vďaka novej Lige národov UEFA však dostávajú pravidelný hrací čas proti skúsenejším tímom. Doteraz hrali v troch UNL a zostali v ‚D‘ divízii ligy.

Futbal Futbal – Medzinárodný priateľský zápas – Malta vs Írska republika – Národný štadión Ta‘ Galli, Ta‘ Galli, Malta – 20. novembra 2022 Malťan Alexander Satariano v akcii REUTERS/Darrin Zammit Lupi

Futbalové šťastie Malty sa za posledné desaťročie zmenilo. Ich posledné víťazstvo prišlo proti Izraelu v medzinárodnom prípravnom stretnutí FIFA v septembri 2022.

Reklama

Článok pokračuje pod týmto inzerátom

Pozrite si tento príbeh: Od tréningu po deň zápasu – pohľad do vnútra futbalistu USMNT

Malta nedávno remizovala s Gréckom 2:2 a v prípravnom zápase prehrala so Severným Írskom 1:0. To preukáže ich obrovské zlepšenie v priebehu rokov.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close