Zábava

Po víťazstve v Singapure dúfa, že film o zombie vyrobený v Sarawaku zasiahne zuby v Rusku, na amerických filmových festivaloch

Lee a Misha sa minulý týždeň pochválili svetovým filmovým karnevalom 2021 v Singapure.

Kuching (22. marca): Malajsko-japonský film „Belaban Hidup: Infexy Zombie“ (Fight for Life: Zombie Infection) šíri vlny po celom svete po tom, čo v marci získal svetový filmový festival 2021 v Singapure cenu za najlepší film. 19.

Produkoval a režíroval ho Ray Lee. Film bol nominovaný za najlepší film a horor na Medzinárodnom festivale symbolického umenia (ISAFF) v ruskom Petrohrade.

Okrem toho bol celovečerný film natočený v roku 2016 nominovaný aj na filmový festival Los Angeles Marina del Rey (LAMDRFF), uviedol Lee pre The Borneo Post.

Účinkujú vo filme Sarawakis Misha Minut, Anna Melissa a Cassidy Bangov.

Vo filme si zahrali Pablo Amirul, Pekin Ibrahim, Ultimate a Nelisa Nizam z polostrova Malajzia, Katrina Gray z filmu „Heart Target“ z Veľkej Británie a Indonézie, Decker.

Lee uviedol, že scenáristkou filmu bola jeho manželka Misha, Orang Ulu z Limbangu, ktorá mu pomohla ho vyrobiť a zrežírovať.

Na otázku, čo ich motivovalo k natočeniu filmu, Lee uviedol, že s manželkou nakrútili v roku 2016 krátky film o pirátoch proti Ibancom a že sa inšpirovali krásou a jedinečnosťou tradičného kostýmu bojovníka Babu Kagung v Ibani.

„Takže odporúčam Mišovi napísať celý filmový scenár o vojne Pirátov s Iban Warriors a potom príbeh premeníme na War of the Compassionate Warriors with the Zombies.“

Iban Longhouse bol vybraný ako organizácia, pretože mali pocit, že bojovníci Dayaku nebojujú proti zombíkom v žiadnom inom filme v Malajzii, uviedol.

“Sme prvý extrémny hororový zombie film, do ktorého sú zapojení ľudia z kmeňa.” Cítime flóru a faunu, vďaka tradícii Baju Kakung a Longhouse bude náš film iný ako akýkoľvek komerčný film v Malajzii.

“Cítime, že kultúra Tayak dáva nášmu filmu epický nádych, a máme pocit, že svet sa zaujíma o kultúru Sarawak Tayk. Preto sme kombinovali moderné a tradičné kostýmy pre film o zombie s bojovníkmi Tayka v r. Dúfame, že Malajzia a svetové plátno môžu byť ohromení, “uviedol Lee.

READ  Letné stylingy v znamení krásy: Simona Krainová dokazuje, že vek je len číslo, Zdena Studenková už roky stojí za dámu

Lee uviedol, že spolu s manželkou do filmu investovali od začiatku projektu ako krátkeho filmu, ktorý bol následne navrhnutý Malajzii National Film Development Corporation (FINAS) na poskytnutie grantu na natočenie celého filmu.

“Tento film urobil Malajzijčanov obzvlášť pyšnými, Sarawakians.” Vytvárame toľko pracovných miest a vytvárame mnoho vysokých pozícií pre filmových tvorcov z Sarawaku, ako sú producenti, návrhári šatníkov, umelci, herci, herečky a učitelia. “

“Päťdesiat percent nášho tímu je zo Sarawaku.” Najmä Miša, prvý filmár Dayak Lady, Limbang Sarawak. Misha sa venuje propagácii miestnych filmov už takmer 10 rokov, “uviedol Lee.

Prezradil, že s manželkou sa teraz pripravujú na nakrútenie ďalšieho filmu založeného na kultúre láskavosti pre miestnu televíznu stanicu.

Po kontaktovaní Miša uviedol, že film „Belaban Hidup: Infexy Zombie“ by sa mal do kín dostať do konca tohto roka, v závislosti od epidémie.

Tento film je v súčasnosti uvedený na filmových festivaloch v USA, Veľkej Británii, Japonsku, Singapure, Kanade, Turecku, Rusku, Grécku, Slovensku, Francúzsku, Nemecku, Taliansku, Indii, Novom Zélande, Austrálii, Švédsku, Argentíne a viac. Portoriko.

„Tieto filmové festivaly vyhodnotia náš film. Doteraz sme vyhrali jedno ocenenie zo Singapuru, dve nominácie z Ruska a jedno ocenenie z USA. Dúfame, že dostaneme čo najviac nominácií a ocenení. Potom ho premietneme v televízii, “uviedol.

Misha povedala: „Som veľmi hrdá na to, že môžem svetu predstaviť kultúru Sarawak, najmä kultúru Tayak.“

Film „Belaban Hidup: Infexy Zombie“ je o ruskom vedcovi, ktorý spustil epidémiu podobnú zombie po použití pôvodných obyvateľov v rámci svojich experimentov. Zápletka sleduje asistenta vedca, ktorý unikne do džungle, aby našiel vakcínu, a skupinu mladého Dayaka, ktorý bojuje so zombie.


READ  Svet na premietanie 50 dokumentárnych filmov online

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close