Veda

Polárna žiara môže byť viditeľná v oblasti DC v nedeľu večer

Pozor na pozorovanie oblohy! Blíži sa silná geomagnetická búrka, ktorá by mohla v nedeľu večer spôsobiť, že polárne žiary (známe aj ako polárna žiara) budú viditeľné v celom regióne USA vrátane oblasti DMV.


iPhone fotografia Virginie Aurory, marec 2023 (s láskavým dovolením: Greg Redfern)

V oblasti DC je pekný deň, čo sa týka počasia. Ale v rámci magnetického poľa Zeme, silná geomagnetická búrka Vyvinutý stupeň G3, ktorý podľa predpovedí bude pokračovať ako hurikán G2. môže jeden vyrobiť Aurora (aka polárna žiara) Viditeľné po celých USA v nedeľu večer, vrátane oblasti DMV.

Podľa Centrum predpovede vesmírneho počasia NOAA, Severoamerické štáty majú dobrú šancu vidieť polárnu žiaru v nedeľu večer, no južnejšie umiestnenie oblasti DMV to robí „ťažším“.

naša najlepšia stávka Monitor NOAA a stránky sociálnych médií súvisiace s vesmírom, ako napr EarthSky.orgA space.com Na aktualizáciu. Aktuálne predpoveď ukazuje, že polárna žiara bude viditeľná nad severnými štátmi.

Snímka obrazovky NOAA
NOAA Space Weather Prediction Center má najnovšie aktualizácie o geomagnetických búrkach a ich dosahu. (S láskavým dovolením NOAA)

Pre tých, ktorí sú na pozore, by bolo rozumné pozrieť sa na sever z miesta tmavej oblohy s jasným horizontom. Ak je prítomná polárna žiara, možno budete môcť zaznamenať niektoré farby na oblohe, ale pravdepodobne budú nízko na severnom obzore. Pomôcť môže širokouhlý ďalekohľad.

Pre fotografov použite fotoaparát alebo smartfón, ktorý dokáže zhotoviť niekoľkosekundové expozície – vrátane použitia nastavení „Nočná obloha“ alebo „Nízke osvetlenie“ (ak ho váš fotoaparát má). Pre dosiahnutie najlepších výsledkov držte fotoaparát pevne alebo použite statív. Fotoaparát dokáže zachytiť polárnu žiaru čo tvoje oči nevideli,

Keď ste vonku, dávajte si tiež pozor na ohnivé gule z meteorického roja Taurid!

Viac o polárnej žiare a vesmírnom počasí

sme rovní ovplyvnené vesmírnym počasím, To by mohlo spôsobiť rôzne javy vrátane nedeľnej geomagnetickej búrky a polárnych žiar.

READ  NASA začína zhromažďovať raketu na misiu Artemis Moon

Vesmírne počasie, podobne ako naše pozemské počasie, je spôsobené interakciou Zeme s našou hviezdou, Slnkom. Vieme, že tu bude každý nový deň a spoliehame sa na to, že nám poskytne životodarné teplo a energiu. Zvykli sme si aj na slušné správanie.

Mnoho ľudí možno nevie, že naše Slnko prechádza cez a 11-ročný slnečný cyklus, ktorý by mohol ovplyvniť vesmírne počasie V celej našej slnečnej sústave.

spaceweather.com (Túto stránku kontrolujem každý deň, rovnako ako kontrolujem svoje miestne počasie) Má denný prehľad o vesmírnom počasí v Slnečnej sústave a aktuálnu snímku Slnka.

Naše Slnko je hviezda stará 4,5 miliardy rokov Sledujeme to už od Galilea. Dnes majú ľudia flotilu kozmických lodí, ktoré monitorujú Slnko a vesmírne počasie 24x7x365.

slnko je v tomto čase 25 v slnečnom cykle a robiť pokroky smerom k slnečnému maximu Čo sa očakáva v júli 2025. Keď sa Slnko blíži k slnečnému maximu, vzniká Viac slnečných škvŕn a slnečných udalostí Čo spôsobuje udalosti vesmírneho počasia, ako je dnešná geomagnetická búrka úrovne G3.

K incidentu narušeného správania Slnka došlo v roku 1859 a ak nie sme pripravení, mohlo by to mať na nás nepriaznivý vplyv.

1. septembra 1859 Slnko zažilo epizódu slnečnej búrky, ktorú pozoroval astronóm Richard Carrington. konečne pomenovaný „Udalosť Carrington,“ Bola to dôležitá udalosť v slnečnej astronómii a našom chápaní vplyvu Slnka na Zem. Odvtedy nebolo nič podobné (našťastie, ako uvidíte).

ak jeden Dnes mala nastať slnečná udalosť na úrovni Carringtonu, Účinky na infraštruktúru modernej spoločnosti by mohli byť potenciálne zničujúce, najmä na elektrickú sieť. Ak si myslíte, že je to nepravdepodobné, alebo dokonca sci-fi Aby ste boli pravdiví, odporúčam vám prečítať si správu, ktorú zverejnil Národné akadémie vied v roku 2008,

READ  Po „nezištnej“ jazde autom bola celá rodina zdravotnej sestry z New Jersey Sofia Burke nakazená vírusom covid

Slnko nedávno urobilo veľa Silná udalosť vesmírneho počasia 12. marcaČo sa, na naše šťastie, stalo o odvrátenej strane slnka,

Keď počúvate WTOP pre „Traffic and Weather Together on the 8th“. Teraz možno budete chcieť začleniť kontrolu vesmírneho počasia do svojej každodennej rutiny.

som na Národný park Shenandoah Moja 9. sezóna padne v nedeľu večer „Poďme sa rozprávať o vesmíre, Moji hostia a ja budeme dávať pozor na polárne žiary a ohnivé gule!

nasleduj ma denný blog Aby ste zostali informovaní o najnovších správach v astronómii a prieskume vesmíru. Môžete mi poslať e-mail na adresu [email protected].

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close