Hlavné správy

Poľsko prijme 200 pacientov so Slovenskom Kovit-19 – prvé správy

Podľa posledných údajov slovenského ministerstva zdravotníctva je vysoký počet pacientov s Kovit-19 v nemocniciach a počet osôb podozrivých z ochorenia.
Rodek Pietruska / BAP

Námestník slovenského ministra zahraničných vecí uviedol, že Poľsko je pripravené prijať na jednotky intenzívnej starostlivosti 200 slovenských pacientov trpiacich ochorením Kovit-19.

Pre zhoršujúcu sa epidemickú situáciu sa slovenská vláda v stredu rozhodla spustiť európsky mechanizmus civilnej obrany, v rámci ktorého bude Bratislava dostávať pomoc od Poľska, Rakúska a Maďarska.

„Priateľ v núdzi je skutočne priateľom, svedectvom našej regionálnej solidarity a európskej spolupráce. Priatelia, ďakujem,“ reagoval vo štvrtok na sociálnych sieťach námestník slovenského ministra zahraničných vecí Martin Klaus.

Predovšetkým podľa neho potrebujú lekári pomoc, pretože nemocnice sú preplnené.

Slovenský minister obrany Jaroslav Knot dodal, že v krajine nebol nedostatok lekárov, nevyhnutná je však podpora odborníkov z pohotovostného a špecializovaného oddelenia.

Podľa posledných údajov slovenského ministerstva zdravotníctva je vysoký počet pacientov s Kovit-19 v nemocniciach a počet osôb podozrivých z ochorenia. Z týchto pacientov bolo 3 605 diagnostikovaných Covit-19 a 293 bolo liečených na jednotkách intenzívnej starostlivosti a 328 pacientov bolo na ventilátoroch.

READ  Slovensko v digitalizácii zaostáva za EÚ - EURACTIV.com

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close