Svet

Prečo nemôžu tínedžeri spať skoro? Môžu rodičia a školy urobiť viac v boji proti jeho nepriaznivým účinkom?

Niektorí rodičia to povedali Digitálny vek Škola zotrela hranice medzi pracovným a mimopracovným časom, v dôsledku čoho tu študenti ostávajú Veľmi drôtové Ísť spať čoskoro.

Pani R Lim (46), žena v domácnosti, povedala, že rodičia by mali dávať pozor na spánok svojich detí. ale Školy a učitelia zohrávajú úlohu v tom, ako zapájajú študentov potom-Školské časy.

Keďže jej 13-ročný syn Ray nastúpil tento rok na strednú školu, už si nemôže vynútiť spať o 21:30.

„Musel som mu predĺžiť čas spánku (do 22:00) Pretože sa zdá, že má na školskom notebooku nekonečne veľa vecí a projektov.

„Neskôr existujú triedne chaty (cez WhatsApp) a ona mi hovorí, že učitelia niekedy zadávajú úlohy na poslednú chvíľu alebo spolužiaci chcú robiť projekty na poslednú chvíľu,“ dodala pani Lim.

„Prečo nemôžu mať hodiny v škole oznamy a informácie o domácich úlohách ako za mojich čias?“

Príliš skoré vstávanie do školy

Odborníci na spánok tvrdia, že je to hlavný faktor, ktorý k tomu prispieva pre Tínedžeri chodiaci do školy Nedostatočné Spánok nie je o neskoršom spaní, ale o rannom vstávaní do školy.

V porovnaní s malými deťmi a dospelými majú tínedžeri prirodzený biologický sklon k neskoršiemu spánku.

Dr Lim vysvetlil: „Ako prechádzate do tínedžerského veku, cirkadiánny rytmus sa postupne spomaľuje. (24-hodinové hodiny tela regulujú telesné funkcie a zmeny správania).

„(Skorý spánok) môže byť možný u mladších detí, ale v skupine tínedžerov ich prirodzený spánok prichádza neskôr, napr.10 hodín do 23:00 hod.

„Vo všeobecnosti tínedžeri nespia dobre do 23:00. A ak potrebujú (osem alebo) deväť hodín spánku, mali by sa zobudiť o 8:00, aby dosiahli odporúčané množstvo spánku.

To je dôvod, prečo tu niektorí odborníci na spánok požadujú vládne opatrenia a povoliť školy adoptovať si Potom časy začiatku denneNajmä pre tínedžerskú skupinu.

READ  Turecko: Štyria novinári Charlie Hebdo obvinení z „urážky“ Erdogana

Spánkoví vedci atď Profesor Michael C Docent Joshua Cooley z lekárskej fakulty Yong Loo Lin a lekárskej fakulty Duke-NUS na Národnej univerzite v Singapure vyzval na to, aby sa tu stredné školy a stredné školy začínali každý deň o 8:30 alebo neskôr. Na vedeckých dôkazoch.

pani Sai Myslite na psychologické služby a deti „Výskum ukazuje, že začiatok školy o 8:30 podporuje biologické potreby dospievajúcich, pretože im dáva príležitosť zvýšiť úroveň spánku.“

Dr Lim povedal, že neskoršie časy začiatku v školách sú „na všetko“. „Ak sú dôvody na neodkladanie začiatku školy logistické, dúfam, že nájdeme spôsoby, ako to obísť.“

Dve výskumné štúdie na objednávku Ministerstvo školstva (MŠP) Teraz prebieha Pozrite si vplyv faktorov ovplyvňujúcich dĺžku spánku a kvalitu spánku medzi študentmi v Singapure, aby ste lepšie pochopili, ako neskorší začiatok školy prispieva k dlhšiemu spánku študentov.

Pri dnešnom kontakte MOE uviedlo, že je potrebný „holistický prístup“ na pomoc študentom rozvíjať dobrý spánok. Hygiena a zdravé návyky. Deje sa tak na stretnutiach primeraných veku Telesná výchova a predmety Povahová a občianska výchova.

MOE uviedlo, že spolupracuje so školami na celkovom monitorovaní Práca a aktivity Záťaž – Akademické a spoluučebné – Žiaci a ich rodičia v škole.

Niektoré školy menia čas začiatku

MH SR zopakovalo svoje stanovisko, že školy by nemali začínať skôr ako o 7:30 a že školy majú autonómiu rozhodnúť o presnom čase začiatku. Niektoré v posledných rokoch zmenili otváracie hodiny.

Napríklad stredná škola Junyuan začína tri dni v týždni o 8:00 a dva dni o 8:30. Dnes chápe, že stredná škola Loyong View nedávno zmenila svoj začiatok na 8:30 v pondelok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close