Svet

Premiér Khakkar sa rozzúril nad „falošnou“ správou médií o prieskumoch verejnej mienky mínus Imrán-Pakistan

Dočasný premiér Anwarul Haq Khakkar bol v utorok rozzúrený po tom, čo médiá „nesprávne interpretovali“ jeho názor, že „spravodlivé voľby“ sú možné aj bez šéfa PTI Imrana Khana.

Imran, ktorý bol prvýkrát uväznený za „korupčné praktiky“ v prípade Toshakana – hoci jeho trest bol prerušený – je teraz v kybernetickej väzbe v súdnej väzbe.

A Rozhovor s Vydavateľstvo Minulý týždeň premiér povedal, že „spravodlivé“ voľby boli možné bez Imrana a jeho straníckych lídrov, ktorí boli uväznení 9. mája v rámci vládneho zásahu po násilných nepokojoch v celej krajine.

PTI odmietla komentáre premiéra s tým, že voľby bez Imrana boli „protiústavné a nezákonné“. Pakistanská komisia pre ľudské práva tiež urobila ráznu výnimku z komentárov premiéra Khakkara a označila ich za „nedemokratické“ a „nesprávne úsudky“.

Premiér Khakkar dnes v rozhovore pre médiá v Londýne položil otázku na túto tému a povedal: „Neviem, s kým alebo s kým sa budú konať nadchádzajúce voľby.

„Takéto vety kolujú znova a znova a snažia sa ma spájať, čo nie je mojím zámerom ani zámerom.“

Sťažoval sa, že do hlavného príbehu médií boli často vybrané polovičné vety z celého odseku. „Je veľkým nešťastím, že ľudia sú zavádzaní a zavádzaní,“ dodal premiér.

Na otázku, či sa líder PTI môže zúčastniť volieb, sa premiér spýtal, či sa britsko-pakistanský občan môže zúčastniť volebného procesu alebo nie.

„Nie? Prečo? Pretože zákon vám to nedovolí. A ak zákon umožňuje komukoľvek, nech je to ktokoľvek, politickým lídrom, zúčastní sa.“ [in elections] Ak nie, nebudú.

Uviedol, že úradnícka vláda v tejto veci nehrá žiadnu rolu a dodal, že ľudia nerozumejú tomu, že sú to všetko právne záležitosti, nie politické či administratívne záležitosti.

„Pokiaľ ide o zákony, postupy a riadny proces, nemôžem ich zmeniť, aj keby som chcel, mám zviazané ruky.“

READ  Zelenského rozhovory s ďalšími lídrami odrážajú diplomatické nepokoje okolo Ukrajiny

Premiér uviedol, že v deň volieb splní volebná komisia Pakistanu svoju zodpovednosť a dátum bude čoskoro oznámený.

„Nepochopené a nesprávne nahlásené,“ tvrdí ministerstvo

Predtým to uviedla dočasná vláda premiéra Kakara Komentáre boli „nepochopené a nesprávne nahlásené“.

Ministerstvo informácií a vysielania v rámci objasnenia uviedlo, že premiér Kakar jasne hovorí, že „účasť na voľbách je právom, ale odplata za zločiny je právne zaručená“.

Ministerstvo uviedlo, že rozhovor bol „prekrútený niektorými médiami“, aby vyvolal dojem, že niekomu nebude dovolené zúčastniť sa volieb.

Vláda upozornila na nasledujúci text rozhovoru premiéra: „Nikoho nezháňame z osobnej vendety. Ale áno, zabezpečíme, aby bola legislatíva primeraná. Ktokoľvek, či už je to Imran Khan alebo ktorýkoľvek iný politik, ak ich politické správanie porušuje zákony krajiny, musí byť zabezpečená obnova práva. Nemôžeme to stotožňovať s politickou diskrimináciou.“

Ministerstvo informácií vo svojom vyhlásení zopakovalo, že PTI a jej lídri sa môžu zúčastniť volieb ako iné strany. Objasnilo sa, že žiadnemu lídrovi PTI alebo strane ako celku nie je zabránené zúčastniť sa volieb.

Vo vyhlásení sa ďalej uvádza, že každý občan je si pred zákonom rovný a zákon bude postupovať proti každej osobe, ktorá v súčasnosti čelí súdnemu obvineniu.

„Súdy sú slobodné a nezávislé a úradnícka vláda nemá právomoc ani úmysel ovplyvňovať súdy na akejkoľvek úrovni,“ uvádza sa vo vyhlásení, v ktorom je jasné, že každá osoba poškodená akýmkoľvek príkazom alebo rozsudkom štatutárneho alebo súdneho orgánu má ústavne zaručenú správny. Na pomoc sa treba obrátiť s ďalším fórom v súdnej hierarchii.

„Dočasná vláda sa zaviazala uskutočniť slobodné a spravodlivé voľby. Dočasná vláda bude presadzovať ústavný a právny rámec pre vedenie volieb a zabezpečí, aby sa všetky príkazy a pokyny pakistanskej volebnej komisie a nezávislého súdnictva dodržiavali v zmysle litery a ducha.

READ  Líder BJD Binaki Mishra povedal, že kandidát na viceprezidenta Národnej demokratickej aliancie Jagdeep Thangar bude podporovaný BJD.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close