Svet

Po akcii Rumunska netreba dlho čakať: Moskva bola tiež zadĺžená

Krok Moskvy prichádza po kontroverzii, ktorá sa minulý mesiac týkala niekoľkých členov Európskej únie, ktorí predtým pôsobili v sfére vplyvu Kremľa, na základe rozhodnutia Bukurešti vyslať pobočníka ruskej vojenskej anexie z Rumunska.

Vo vyhlásení ruského ministerstva zahraničia sa uvádza, že rumunský veľvyslanec v Moskve bol predvolaný a vyhostený.

Poslanec uviedol, že mu „bolo odporúčané opustiť Ruskú federáciu do 72 hodín“. Predtým.

“Podľa tohto Ruskej strane „V reakcii na rumunské oznámenie o pomocnej vojenskej anexii ruského veľvyslanectva v Bukurešti 26. apríla v Bukurešti, dodalo ministerstvo.

V tom čase rumunské médiá informovali, že bol vyslaný ruský diplomat za účelom špehovania.

Rumunský premiér Florin Sittwe uviedol, že tento krok nemusí nutne znamenať „jednotnú reakciu na to, čo sa deje v iných krajinách“.

Česká vláda minulý mesiac obvinila ruské bezpečnostné služby z životu nebezpečného výbuchu vo vojenskom sklade munície vo východnej časti krajiny z roku 2014.

Po týchto obvineniach Praha vyslala reťaz ruských diplomatov a Litva, Lotyšsko, Estónsko a Slovensko podnikli podobné kroky solidárne s Českou republikou.

Spravodajská agentúra PNS nie je oprávnená publikovať, citovať alebo reprodukovať informácie v masmédiách a na webových stránkach bez písomného súhlasu UAP „PNS“.

READ  CORONAVIR Kim posiela vrúcne pozdravy do Spojených štátov: Čoskoro sa uzdravte, odkazuje Trump

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close