športové

Prezident Slovenskej plaveckej federácie žiada, aby boli bazény otvorené pre verejnosť

dnes 12:49
|

Otvorenie krytých športovísk pre kluby a zväzy v rámci štvrtej fázy zmiernenia opatrení spojených s mimoriadnou situáciou v krajine prijal s rozpakmi prezident Slovenskej plaveckej federácie ( SPF), Ivan Šulek.

Podľa neho nie je možné v súčasnej situácii udržiavať finančné prostriedky na prevádzku bazénov v kladných číslach, a preto sa chce obrátiť na centrálnu krízovú bunku a ministerstvo školstva, vedy, výskumu a vývoja. športu Slovenskej republiky (MŠVVaŠ).

Od stredy 20. mája môžu byť na Slovensku otvorené kryté bazény a športoviská pre organizované športové kluby. Predseda vlády Slovenskej republiky Igor Matovič to oznámil na tlačovej konferencii v pondelok na tlačovej konferencii. Predseda plaveckej federácie je presvedčený, že by ich verejnosť mala dať aj do bazénov.

Počas utorkového briefingu v priestoroch bratislavského kúpaliska v Pasienkach to povedal: „Je potrebné povedať, že na rozdiel od športových hál, ktoré sú tiež vykurované a svetlé, a po ukončení tréningu je táto technika deaktivovaná, takže bazény sú niečo úplne iné. Klimatizácia a cirkulácia musia byť beží celý deň a to je problém. Operácia presahuje príjmy, ktoré môžu kluby uviesť do prevádzky. Máme hodiny, ktoré nikto nemôže pokryť. To má za následok straty. Preto sa obrátime na „krízová jednotka a ministerstvo školstva, aby to umožnili verejnosti. Inak sa obávam, že žiadny prevádzkovateľ na Slovensku neotvorí plavecký bazén, pretože je v deficite.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close