Zábava

Recenzia filmu: „Jungle Cruise“ – katolícka recenzia

NEW YORK (CNS)-„Jungle Cruise“ (Disney), odľahčené dobrodružstvo adaptované režisérom Joomom Colette-Serrom z jazdy v zábavnom parku Magic Kingdom, zaznamenáva vo svojej dobe ničím nepodložené rozptýlenie.

Ale hlavná postava vystupujúca ako homosexuál a veľkoryso pridávajúca scénu zo straníckej skupiny LGBTQ bráni mladému publiku schváliť film.

Starší milovníci filmu nájdu ozveny klasiky Helmera Johna Hustona z roku 1951 „Africká kráľovná“. Napriek tomu, že obdobie prvej svetovej vojny bolo takmer totožné, operácia bola prenesená do Brazílie cez Atlantický oceán.

Odvážna britská vedkyňa Lily Houghton (Emily Blunt) tam vytvára nemožné spojenectvo s rýchlo hovoriacim kapitánom parníka Amazon River Frankom Wolfom (Twain Johnson). Lily sa vydá hľadať čarovný strom a dúfa, že jeho liečivé kvety spôsobia revolúciu v medicíne, a po miernom sparingu ju Frank vezme na nebezpečnú cestu, aby sa k nemu dostal.

Lilyin brat McGregor (Jack Whitehall) sa k páru pridal prostredníctvom luxusne milujúceho, ale dobromyseľného pápeža. V horúcom prenasledovaní prichádza podivný nemecký princ Joachim (Jesse Flemens). Joachim, ktorému bol návrh zákona predložený v rozhovore s najmladším synom cisára Wilhelma II. (Ktorý v skutočnosti mal syna s týmto menom), si myslí, že rovnaké magické časopisy Lilly v súčasnom konflikte prinesú víťazstvo jeho vlasti.

Veľký mýtický prasa sa vyvíja tak, že je irelevantné do tej miery, že sa nevzdáme ruky neatraktívnym. A často desivé obrázky nesmrteľných dobyvateľov pri realizácii filmového príbehu pod vedením žoldniera Aguirra (Edgar Ramirez) nakoniec spôsobia, že pre malé deti bude veľmi desivé bojovať s naším hrdinom a hrdinkou.

Obvykle to ponecháva pole pre teenagerov a dospelých. Ale pri brutálnej výmene v McGregorovi Frankovi bola jeho intenzívna vernosť Lily evidentná predovšetkým zo skutočnosti, že bola s ním uväznená až potom, čo sa s ňou odmietol oženiť. Okrem Lily, ktorá sa naňho neskôr obrátila.

READ  Bude to tak, ako povie Dominika Mirgová. Vo videu muža zviazala a nadiktovala mu podmienky jeho vzťahu

Ak pomineme fakt, že takéto rozhovory neboli v časoch Woodrowa Wilsona veľmi bežné, stáva sa z tejto scény kampaň Ham-Hand. Zjavným účelom scenáristov Michaela Greena, Glenna Ficaru a Johna Reggaeho je poslať mladým filmovým tvorcom odkaz, že napriek podaniu odvolania proti diskriminácii neexistuje žiadna morálna diskriminácia, ktorá by vyžadovala podstatu.

Rodičia by si mali dávať pozor na to, aby mohli dospievajúci premietať „Jungle Cruise“. Ak sa povolenie udelí, toto ťažké prepojenie sa môže vytvoriť na rozsiahlej neškodnej ceste ako východiskový bod pre katastrofickú diskusiu zdôrazňujúcu rozlíšenie súčasných sociálnych záujmov od nemenných právd o utrpení.

Film predstavuje niektoré z najhrubších, ale štylizovaných násilností, dobrý pohľad na homosexuálne akty, trochu rozptýleného humoru, asi pol tucta ľahkých právd a potlačený hrubý výraz. Katolícka spravodajská služba Klasifikácia A-III-Dospelí. Hodnotenie filmovej asociácie PG-13- Rodičia prísne varovaní. Niektoré výrobky môžu byť nevhodné pre deti mladšie ako 13 rokov.

Ďalšie recenzie filmov

Copyright © 2021 Catholic News Service / Americká konferencia katolíckych biskupov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close