najnovšie správy

Rodičia detí so zdravotným postihnutím: ľudia žijú chvíľu izolovane, stále to tak je

Za luxusnejšiu materskú školu platia stovky eur, aby sa o deti staralo zdravie a aby dostali vzdelanie, ktoré je zrejmé pre ostatné deti. Koronakrízia však obrátila svet hore nohami a znásobila každodenné ťažkosti – niektoré služby prispôsobené ich deťom sú stále zatvorené.

Pandémia, ktorá zasiahla celú krajinu, medzi štyrmi stenami uzavrela takmer každého. Pre rodiny s deťmi so zdravotným postihnutím to však nebolo nič nové.

„Rodičia požiadaní na internete: je možné, aby niekto žil izolovane bez krízy? Sme dôkazom, že niektoré rodiny stále žijú týmto spôsobom,“ vysvetľuje Jana Lowinski, ktorej syn Leo má viacnásobné postihnutie a komunikuje. prostredníctvom špeciálneho komunikačného zariadenia.

Náročná starostlivosť o syna robí túto matku veľmi zaneprázdnenou, stále však pôsobí v občianskom združení, ktoré zastupuje a lobuje za práva rodín s deťmi so zdravotným postihnutím.

„Na Slovensku existujú rodiny, pre ktoré je ťažké integrovať sa do každodenného života a veľmi dobre poznajú izoláciu,“ vysvetľuje.

Niektorí rodičia detí so zdravotným postihnutím zároveň platia stovky eur za súkromné ​​denné centrá, v ktorých sa deťom poskytuje nielen lepšia starostlivosť, ale aj denné vzdelávanie.

Po vypuknutí pandémie sa však uzavreli rôzne ambulantné služby a rodičia postihnutých detí sa zrazu stali nielen učiteľmi, ale aj fyzioterapeutmi alebo zdravotnými sestrami.

#SpajaNasZodpovednost

Prebiehajúca pandémia môže tiež ohroziť posledné nezávislé médiá, ktoré nemajú zamknutý obsah. Medzi ne patrí Aktuality.sk. Overené informácie vám prinášame na minútu, takmer nepretržite 7 dní v týždni. Náš obsah je k dispozícii zadarmo pre každého z vás. Súčasný ekonomický pokles spôsobil masívny pokles príjmov z mediálnej reklamy, čo veľmi vážne zasiahlo aj Aktuality.sk. Dnes viac ako kedykoľvek predtým potrebujeme vašu podporu – čitatelia. Ďakujeme Vám! #SpajaNasZodpovednost

Už máte účet? prihlásiť sa

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close