Roundup športových správ: Serena prešla Halepovým testom až do semifinále; Citipass vykresľuje Natalinu pomstu a ďalšie v Metsbourne

Nasleduje súhrn aktuálnych súhrnov športových správ.

Round NBA: Jazz 76ers zvíťazili po ôsmykrát

Ben Simmons a Tobias Harris, ktorí v pondelok večer viedli najteplejší tím NBA k zápasu 134:12 proti Philadelphii 76 Airs v Salt Lake City, pomohli Jordanovi Clarksonovi prekonať veľké noci pre Utah Jazz. Clarkson odišiel z lavičky a dosiahol najlepších 40 bodov v tíme, s dvoma svojimi maximami v kariére a množstvom jazzu. Utah tak pozdvihol na svoje ôsme víťazstvo a 19. víťazstvo v 20 zápasoch s najlepšími rekordmi na Západe a východe zápas.

Na semifinále Australian Open porazil Osaka Hsi

Neľútostná sila bývalej japonskej šampiónky Naomi Osaky rozdrvila umelecké dielo Hsi Su-wein, keď v utorok zvíťazila v semifinále Australian Open 6: 2, 6: 2. V horúcom a zlom dni v aréne Roda Lavera bolo slabé podanie tretieho nasadeného Osaka Hsi nedočkavo napadnuté a taiwanský obrie zabijak pod tlakom svojho grandslamového štvrťfinálového debutu rýchlo uschol.

Alpské lyžovanie: Vlova a Good-Behramy na rovnakej úrovni ako ženy

Deň po zisku kombinovaného striebra na majstrovstvách sveta v alpskom lyžovaní sa kapitánka svetového pohára Petra Vlova v utorok nedokázala kvalifikovať do ženskej remízy. Vlova svoj úvodný beh v obrovskom slalome nedokončil, zatiaľ čo švajčiarska Laura Good-Behrami, zlatá medailistka v Super-G a druhá v celkovom poradí Svetového pohára, unikla.

Organizátori Tokia 2020 tvrdia, že noví lídri potrebujú hlbšie pochopenie rodovej rovnosti

Organizátori v utorok uviedli, že ktokoľvek sa stane budúcim šéfom olympijského organizačného výboru v Tokiu, by mal mať hlbšie pochopenie rodovej rovnosti po tom, čo bývalý prezident Yoshiro Mori odstúpil zo svojich sexuálnych komentárov. Prípravy na hru koncom leta sužovala búrka komentárov, ktoré Mori uviedol začiatkom tohto mesiaca a ktoré nakoniec v piatok stiahol.

Serena Halepová prichádza do semifinále s Testom

READ  Svetový šampión Kanada sa vyšplhal na číslo 1 na koncoročnom koncoročnom Billie Jean King Cupe v Gainesbridge Nations Ranking

Serena Williamsová sa v Melbourne Parku po deviaty raz prebojovala na posledné štyri v najväčšej previerke svojich zverenských titulov na Australian Open, keď v utorňajšom kvalitnom štvrťfinále porazila Simonu Halepovú 6: 3, 6: 3. Tridsaťdeväťročný hráč išiel s rumunským druhým nasadeným v aréne Roda Lavera z nohy na nohu viac ako 80 minút, predtým dokázal ísť do dvoch výhier 24. grandslamového titulu.

Chrbtica za východom z Australian Open: Dimitrov

V utorok zápasiaci Bulhar vystúpil z štvrťfinále Australian Open, v kvalifikácii Aslan prehral 2: 6, 6: 4, 6: 1, 6: 2 a Gregor Dimitrov si nedokázal obuť ponožky a nedokázal ich vytiahnuť. Karatsev. Osemnásta nasadená jednotka v prvých štyroch kolách v Melbourne vypadla bez jediného setu a po prehratom treťom sete skončila lekárska doba, na zlepšenie situácie to však nestačilo.

V Melbourne sa Nadal sprisahal, aby sa pomstil Chittagongovi

Prehľad posledných štyroch stretnutí v Melbourne pred dvoma rokmi, keď sa v stredu stretli na štvrťfinále Australian Open, ukazuje, že Stephanos Tsitsipas sa pomstil Rafovi Nadalovi a ukončil ponuku Španiela na 21. grandslamový titul. Grecker dosiahol svoj grandslamový pokrok v Melbourne Parku v roku 2019, keď vo štvrtom kole porazil Rogera Federera predtým, ako Nadal inkasoval iba šesť zápasov pred nemilosrdným zastavením jeho pozoruhodnej jazdy.

Djokovič vyradil Sverra a postúpil do semifinále

Dominujúci šampión Novak Djokovič v utorok v semifinále Australian Open zdolal Alexandra Sverra 6: 7 (6) 6: 2 6-4: 7: 6 (6). Svetová jednotka Srbska sa vrátila silná po prehratom tesnom úvodnom sete na tajbrejku, ale v tretej a štvrtej sete ich otočila.

Hráči nechcú pokračovať v sezóne s izoláciou: Djokovič

Svetová jednotka Novak Djokovič tvrdí, že väčšina hráčov na turnaji ATP Tour nechce pokračovať v tenisovej sezóne, ak pred zápasmi potrebuje silnú izoláciu. Po svojom utorňajšom štvrťfinálovom víťazstve nad Alexandrom Sverevom na Australian Open uviedol, že by chcel odpovede na to, ako bude vyzerať sezóna po Melbourne.

READ  5 dôvodov, prečo veriť, že Kanada sa môže vrátiť

Roundup NHL: Panthers blesk prvý domáci prehra

Alexander Barkov, Jonathan Hubertio a Anton Strollman z Floridy mali každý gól aj asistenciu a Panthers v noci na pondelok prekonali prvú domácu prehru Tampy Bay v sezóne 6: 4. Barcovým cieľom bol 420. bod jeho kariéry, ktorý prekonal Olly Joginena, ktorý skončil druhý v bodoch všetkých čias vlastníctva.