Veda

Rozsiahle rozšírenie komunity COVID-19 v 3 okresoch New Hampshire

Tri okresy New Hampshire sú teraz v mínuse a má značný komunitný prenos koronavírusu. >> Stiahnite si bezplatnú aplikáciu WMUR. Podľa predstaviteľov zdravotníctva majú okresy Rockingham, Merrimack a Hillsborough väčšinu prípadov COVID-19 v štáte a riziko prenosu sa teraz považuje za podstatnú. Miera pozitivity testov v okresoch za posledných sedem dní je asi 2%, čo je dvojnásobok bežného priemeru štátu. “To nie je len funkcia väčšieho množstva vykonaných testov,” uviedol štátny epidemiológ Dr. Benjamin Chan. „Vieme, že ľudia dávajú pozor, vieme, že ľudia prichádzajú do blízkeho kontaktu s ostatnými.“ Chan opísal, čo sa deje, COVID alebo únava z reakcie. Po asi 8 mesiacoch nosenia masky a spoločenskom vzďaľovaní sa ľudia začali uvoľňovať na vedení a v dôsledku toho stúpol počet. „Uvidíme, ako sa COVID-19 bude čoraz viac zavádzať do podnikov, do škôl, do dlhodobých Chan sa snaží vyhnúť sa tomu, čomu sa chceme pokúsiť vyhnúť, “povedal Chan.„ Jednou z vecí, ktorá vedie tento nárast, sú nebezpečné stretnutia, “uviedla Kim McNamara, riaditeľka verejného zdravotníctva v Portsmouthe. McNamara uviedol, že trend je znepokojujúce. Portsmouth, ktorý je v okrese Rockingham, označil v stredu na strednej škole svoj prvý školský prípad COVID-19. McNamara uviedol, že stúpajúci počet má ďalekosiahle dopady. „Musíme sa zamerať nielen na to, či sú ľudia chorí a či sa im poskytuje zdravotná starostlivosť, ale musíme sa tiež obávať narušenia našich podnikov a našich škôl a našej každodennej starostlivosti, takže sa o tom vedie veľa diskusií. podniknúť v tomto okamihu akékoľvek kroky, “uviedla. Pohraničné komunity sledujú aj okolité štáty.„ Je to znepokojujúce, “uviedol Brian Lockard, riaditeľ zdravotníctva v Saleme. „Sledujeme, čo robia naše susedné komunity v Massachusetts a aké úrovne majú.“ Zariadenia dlhodobej starostlivosti sa pripravujú na viac prípadov. “Dúfame v to najlepšie, ale nie sme pripravení na najhoršie , “uviedol Brendan Williams z Asociácie zdravotnej starostlivosti v New Hampshire. „Nemáme tu kapacitu na prepätie, pretože jednoducho nemáme dostatok licencovaného personálu, ktorý by sme mohli zamestnať v prípade prudkého nárastu.“ Zdravotnícki úradníci pripomenuli Granite Staters, že keď dáte pozor, môže to ohroziť komunitu. .

READ  Prípady v Kalifornii sa vyšplhali na rekord, keď začína štátny zákaz vychádzania

Tri okresy New Hampshire sú teraz v mínuse, s významným komunitným prenosom koronavírusu.

>> Stiahnite si bezplatnú aplikáciu WMUR

Úradníci v zdravotníctve uviedli, že okresy Rockingham, Merrimack a Hillsborough majú v štáte väčšinu prípadov COVID-19 a riziko prenosu sa v súčasnosti považuje za značné. Miera pozitivity testov v okresoch za posledných sedem dní je asi 2%, čo je dvojnásobok bežného priemeru štátu.

“To nie je len funkcia väčšieho množstva vykonaných testov,” uviedol štátny epidemiológ Dr. Benjamin Chan. “Vieme, že ľudia dávajú pozor, vieme, že ľudia prichádzajú do blízkeho kontaktu s ostatnými.”

Chan opísal, čo sa deje, COVID alebo únava z reakcie. Po asi 8 mesiacoch nosenia masky a spoločenskom vzďaľovaní sa ľudia začali odpočívať pri vedení a v dôsledku toho stúpal počet.

“Uvidíme, ako sa COVID-19 čoraz viac zavádza do podnikov, škôl, zariadení dlhodobej starostlivosti a čomu sa chceme vyhnúť,” uviedol Chan.

„Jednou z vecí, ktorá sa javí ako motor tohto nárastu, sú nebezpečné zhromaždenia,“ uviedla Kim McNamara, riaditeľka verejného zdravia v Portsmouthe.

McNamara uviedol, že tento trend je znepokojujúci. Portsmouth, ktorý je v okrese Rockingham, označil v stredu na strednej škole svoj prvý školský prípad COVID-19.

McNamara uviedol, že stúpajúci počet má ďalekosiahle dopady.

„Musíme sa zamerať nielen na to, či sú ľudia chorí a či sa im poskytuje zdravotná starostlivosť, ale musíme sa tiež obávať narušenia našich podnikov a našich škôl a našej každodennej starostlivosti, takže sa o tom vedie veľa diskusií. podniknúť v tejto chvíli akékoľvek kroky, “uviedla.

Pohraničné komunity sledujú aj blízke štáty.

„Je to obava,“ uviedol Brian Lockard, riaditeľ zdravotníctva v Saleme. „Sledujeme, čo robia naše susedné komunity v Massachusetts a aké úrovne majú.“

Zariadenia pre dlhodobú starostlivosť sa pripravujú na viac prípadov.

READ  Nemocnica v severnom Utahu bola naplnená, pretože južný Utah stanovil ďalšie 1-denné maximum pre prípady COVID-19 - St George News

„Dúfame v to najlepšie, ale nie sme pripravení na najhoršie,“ uviedol Brendan Williams z Asociácie zdravotnej starostlivosti v New Hampshire. „Nemáme tu kapacitu na prepätie, pretože jednoducho nemáme dostatok licencovaného personálu, ktorý by sme si mohli najať v prípade nárastu.“

Úradníci v oblasti zdravotníctva pripomenuli spoločnosti Granite Staters, že keď sa ich stráži, môže to ohroziť komunitu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close