Veda

Odborníci z UW tvrdia, že satelity Starlink boli spozorované v západnom Washingtone po štarte SpaceX

Profesor univerzity vo Washingtone tvrdí, že svetlá pozorované v utorok v západnom Washingtone sú vlastne satelity Starlink pred spustením SpaceX o deň skôr.

Počasie – Zdá sa, že satelity po štarte SpaceX, ktoré v utorok tancovali na nočnej oblohe v západnom Washingtone, opäť priťahovali pozornosť hviezdnych pozorovateľov.

Ľudia zdieľali obrázky a videá na sociálnych sieťach po utorňajšej noci po 21:00 a ukazovali dlhé pruhy svetla z oblohy. Ľudia hlásili, že videli svetlá z Bellevue, Puyallupu, Covingtonu a dokonca aj z Portlandu v Ore.

Národná meteorologická služba tweetla Zdá sa, že svetlá súvisia s utorkovým vypustením satelitu SpaceX spoločnosti SpaceX z Kennedyho vesmírneho strediska na Floride. Raketa SpaceX Falcon 9 vyniesla na obežnú dráhu 60 internetových satelitov Starlink, Tvrdí to web SpaceX.

DR. James Davenport, odborný asistent v Oddelenie astronómie V utorok večer na Washingtonskej univerzite bolo vysvetlené, prečo ľudia sledujú satelity.

„V skutočnosti sme si všimli, že dnes popoludní bolo rozmiestnených 60 satelitov Starlink a stále boli na nízkej obežnej dráhe a stále boli spolu, takže to nazývame ako vlak Starlink,“ uviedol Davenport. „Všetci vyzeráte ako malá séria satelitov, ktoré súčasne odrážajú slnečné svetlo späť k nám.“

Od utorka 11. hodiny ráno z vesmíru 5 až kráľa 5 neprišlo nijaké slovo o zjavnom umiestnení satelitov západného Washingtonu.

V marci sa rovnako podobný scenár odohrával aj na nočnej oblohe, ktorá sa vynárala ako troska z rakety SpaceX, ktorá sa vracala z obežnej dráhy.

READ  Úžasná fotografia ukazuje astronautov zo zeme

Spustil sa Space X, ktorý vlastní Elon Musk Raketa Falcon 9 2. stupňa 4. marca boli v noci 25. marca na oblohe viditeľné vraky. Raketa mala obiehať z výšky nad morom, namiesto toho však zostúpila na severozápad. Kus tejto rakety sa skutočne našiel v dňoch okresu Grant.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close