Rublev porazil Rooneyho vo finále Monte Carlo Masters

MONAKO – Andrey Rublev vo finálovom sete zdolal 4:1 a porazil Holkera Rooneyho 5:7, 6:2, 7:5 vo finále Monte Carlo Masters o svoj prvý titul Masters v kariére.

Piaty nasadený Rus získal svoj druhý mečbal esom, na chvíľu sa odmlčal, aby skontroloval, či tam lopta bola, a potom si chvíľu ľahol na chrbát, aby si ten moment užil. Roone, šieste semeno, preliezol cez sieť, aby jej zablahoželal.

„Neviem, čo povedať.“ 4-1, 0-30 dole, čím sa šetria body na zlom. Nejako sa mi to podarilo,“ povedal 25-ročný Rublev. „Hlboko som dúfal, že dostanem aspoň šancu.“

Rooney premeškal jedinečnú príležitosť získať druhý titul Masters, keď vlani v novembri na Paris Masters vyhral nad Novakom Djokovičom.

Tentoraz je to naopak.

19-ročný Dán frustrovane odpálil dve loptičky mimo ihriska v 11. hre, aby mu zápas ušiel.

„Tretí set som mal určite pod kontrolou… len som ho nedokázal uzavrieť,“ povedal Roone. „Čo som urobil zle, čo môžem urobiť lepšie a pokračovať, veď najdôležitejším turnajom antukovej sezóny je French Open.“

Dav sa naňho posmieval, keď skákal von, a on ich sarkasticky povzbudzoval, aby to urobili. Roon však dvakrát zavinil, že dal súperovi šancu podávať na víťazstvo a Rublev spečatil 14. titul v kariére.

Rublev prehral dve finále Masters v roku 2021, v Monte Carle a Cincinnati, ale zostal sústredený.

„Pamätám si, že v predchádzajúcom finále som nebol psychicky pripravený, keď som prehral, ​​myslel som si, že už nie je šanca vyhrať, a úplne som sa psychicky zrútil,“ povedal Rublev. „Dnes som si povedal ‚OK, ak dnes prehráš, aspoň ver až do konca‘.“

READ  Koná sa Brock Red Bull Racing Show

Rooney vyzeral ako omladený po napínavom semifinále proti Jannikovi Sinnerovi.

V šiestom zápase prvého setu pobavil publikum nádherným skráteným bekhendovým drop shotom a forhendovým víťazom prelomil Rublevovo podanie na 4:2.

Rooneyová si v ďalšom geme zachránila štyri brejkbaly, no mala už piatu šancu na prelomenie na 4:3, keď Rooneyová pokazila dlhý forhend a potom držala na 4:4.

Rooney získal prvý set, keď Rublev zle odhadol strelu, ktorá dopadla priamo na čiaru a vrátil sa, aby dal Rooneemu bod brejku. Zdvihol, keď Rublevov voľný forhend bol príliš dlhý.

Rublev brejkol Rooneyho a podržal eso pri druhom podaní na 2:0 v druhom sete. Rublevov agresívny prístup trápil Rooneyho, ktorý si musel pred tretím gemom zachrániť dva brejkbaly.

Rublev to vystupňoval a séria brejkov podania zabrala druhý set, kde sa Rooney dopustil 11 nevynútených chýb.

Po tom, čo sa Rooney dostal do vedenia 2:0 v treťom sete, Rublev sa trápil s loptou na ihrisku. Roone si však v tesnom štvrtom zápase ušetril dva brejkbaly a dostal sa do vedenia 4:1.

Rooney otočil raketu na 0:30 v siedmom zápase, ale hneď dvakrát chyboval a zareval, keď Rublev prerušil na 4:3, keď sa zápas začal otáčať v jeho prospech.

Roone povedal, že neskorý koniec mohol mať vplyv.

„Nemám veľa času na zotavenie,“ povedal. „Dal som do toho všetko. Nič viac som nemal. Vydal som zo seba maximum a bol som veľmi blízko.“